Якщо війна не завершиться до 1 квітня, у світі буде голод

Якщо війна не закінчиться до 1 квітня, Україна не зможе засіяти половину запланованих площ, і це спровокує в світі неминучий голод. Тому всі країни світу зараз мають якнайсильніше тиснути на Росію санкціями, аби та забрала свої війська з України.

Якщо війна не завершиться до 1 квітня, у світі буде голод - today.ua

Із таким попередженням виступили аграрники нашої держави, звертаючись до світової спільноти.

Якщо війна затягнеться до початку посівної кампанії і далі, від 30 до 50% запланованих площ на територіях України не будуть засіяні. Водночас, не зможе повноцінно відсіятись і Росія. А саме Україна і Росія є найпотужнішими гравцями на глобальному ринку зерна. Вкупі наші дві країни забезпечують майже 30% усього світового ринку пшениці. Тобто вибуття таких потужних постачальників відчує весь світ.

"Україна разом із Росією поставляють на глобальні ринки майже 30% пшениці. Україна займає лідируючі позиції з експорту кукурудзи, соняшникової олії та інших продуктів харчування до ЄС. Загалом Україна забезпечує майже 14% на глобальному ринку продовольства. А це означає, що якщо наразі не зупинити війну і Україна не відсіється і не зможе поставити на глобальні ринки 50 млн тон зерна, найбідніші країни світу залишаться без продовольства. Тобто сотні тисяч людей просто будуть приречені на голодну смерть", - каже гендиректор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса.

Якщо війна не завершиться до 1 квітня, у світі буде голод

Отже зараз увесь світ має якомога потужніше вдарити санкціями по Росії і Білорусі, аби ті зреклися своїх мілітаристських намірів щодо України. Світові виробники можуть припинити постачання в РФ сільськогосподарської техніки, запчастин, добрив та засобів захисту рослин, аби це змусило Росію вивести своє військо з території України.

Санкції вже діють і зрештою вони приведуть Російську Федерацію до краху, але процес може розтягнутись на місяці, а то й на рік. А тут – на часі посівна, і Україна не зможе повноцінно відсіятись, адже частина її території знаходиться під ворогом, частина охоплена війною та ще частина постійно піддається обстрілам.

"Просимо всі транснаціональні компанії, які виробляють та постачають сільгосптехніку, насіння, добрива, пестициди, а також зернотрейдерів негайно призупинити бізнес із Росією та Білоруссю... Потрібно зупинити війну до 1 квітня - терміну початку посіву, інакше посівної кампанії не буде ні в Україні, ні в Росії. І весь світ страждатиме від дефіциту зернових, який завершиться голодом", - звернувся до світових виробників і постачальників президент "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ) Петро Мельник.

За словами Петра Мельника, багато транснаціональних компаній вже припинили сваій бізнес у Росії, і росіяни вже почали відчувати наслідки своєї військової агресії. Але треба, щоби весь світ сьогодні пішов із Росії. Тоді санкції матимуть вибуховий ефект.

"Ми бачимо, що багато транснаціональних компаній призупиняють свій бізнес із Росією. Ми справді цінуємо це. Ось це реальний вчинок, реальний внесок у припинення війни, припинення смертей і руйнувань в Україні", - заявив Мельник.

Нагадаємо, Кабмін закликав українських підприємців повернути своїх людей на роботу.

ДЖЕРЕЛОinterfax.com.ua