Якою мовою українці спілкуються вдома і на роботі: результати соцопитування

Автор: Корнєєв Ігор

Центр Разумкова опублікував дані нового дослідження щодо мовного питання. Громадян запитували, якою мовою вони вважають за краще розмовляти у побуті та на роботі.

Якою мовою українці спілкуються вдома і на роботі: результати соцопитування - today.ua

Понад 75% учасників опитування заявили, що вважають більш престижним спілкування українською мовою. Для 16% це питання не є принциповим, 2% відповіли, що у побутовому спілкуванні, і на роботі використовують російську мову.

Зазначимо, що у 2015 році, відповідаючи на те саме питання, відповіді розділилися таким чином:

  • українська мова – 43%;
  • російська мова – 21,5%.

Близько 70% опитаних українців заявили, що вільно володіють державною мовою. 27% хотіли б знати її краще, оскільки їм складно підтримувати розмову на спеціальні теми. 2% наших співгромадян заявили, що погано знають українську, а 0,5% – що взагалі її не розуміють.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Дослідження Центр Разумкова проводив упродовж тижня. Було опитано понад 2 тисячі осіб методом face-to-face. Наголошується, що дослідження проводилося лише на підконтрольних Україні територіях, де не ведуться активні бойові дії. За оцінкою соціологів, похибка вибірки не перевищує 2,3%.

78% респондентів назвали українську рідною мовою. Повідомляється, що сім років тому цей показник був меншим на десять процентних пунктів. У 2015 році російську мову назвали рідною 15% громадян України, які взяли участь в аналогічному дослідженні, зараз – лише 6%.

Якою мовою українці спілкуються вдома і на роботі: результати соцопитування

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

13% учасників опитування вважають рідними обидві мови.

Нагадаємо, у середині червня Київський міжнародний інститут соціології провів опитування, яким намагався з'ясувати, який відсоток українців підтримує вступ до НАТО та Європейського Союзу. При цьому умовою досягнення обох цілей соціологи називали продовження війни в Україні.