Реальний курс долара в Україні продовжує зростати. Цьому, крім інших чинників, сприяє підвищений попит на валюту. Тому українцям зараз не радять витрачати свої заощадження в доларах. Водночас громадянам рекомендують тримати накопичені гроші у різних валютах.
Завдяки вчасно зробленим крокам Нацбанку, який на початку війни зафіксував курс долара та обмежив зняття валютних коштів, в Україні вдається утримувати курс національної валюти. Проте, реальний курс долара, хоч і повільно, однак неухильно зростає. Так, у понеділок, 16 травня, середній курс долара у продажу становить 34,60 грн, що значно вище зафіксованого Нацбанком курсу 29,25.
Долар дорожчатиме й надалі, вважає аналітик компанії "Центр біржових технологій" (ЦБТ) Максим Орищак. На його думку, упродовж тижня, що почався, курс долара буде коливатись в межах 32,3-32,55 гривні.
Зараз він зростає в основному через тривожні настрої в Україні загалом та на вітчизняному ринку валют зокрема. Люди не знають, як розгортатимуться події, пов'язані з війною, як триватиме відновлення вітчизняної економіки і стабілізація їхніх заробітків. Ті, хто залишається в Україні, не впевнені, чи не доведеться їм все-таки виїхати за кордон. А там ліпше мати американські долари, аніж українські гривні. На тлі такої непевності українці змушені купувати валюту на останні копійки.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Ми допускаємо поступову девальвацію гривні на готівковому ринку лише через те, що це спекулятивна можливість заробити тим, хто продає валюту, доки на неї є попит", - каже Орищак.
В якій валюті українцям краще зберігати заощадження?
Фінансовий аналітик та економіст Олексій Кущ рекомендує українцям розладати яйця по різних кошиках, тобто тримати свої заощадження в різних валютах. При цьому, якщо немає екстреної причини, аналітик не радить розмінювати готівкові долари. Краще приберегти валютні заощадження.
Але переводити всю свою готівку у долари не варто, каже Кущ. Найрозумнішим буде диверсифікувати особисті заощадження, поділивши їх умовно на три частини.
"Поки що в гривнях я б радив тримати тримісячний запас витрат домогосподарства. Підрахувати, скільки сім'я витрачає на місяць, і тримати цю суму, а все інше можна диверсифікувати в доларах та євро", – зазначив аналітик.
Таким чином, аналітик радить на поточні витрати залишити гривню. Є підозра, що він мешкає не в Україні, де 90% громадян ледве зводять кінці з кінцями. А для більш тривалого зберігання варто відкладати долари і євро.
Нагадаємо, українцям назвали причину, що призвела до різкого зростання курсу долара в останні тижні.