Today.ua

Якісний твердий сир зберігається 25 років: які ще є продукти тривалого зберігання

В умовах енергетичної кризи українцям доводиться ретельно міркувати над закупівлею запасів харчових продуктів. Адже може трапитись так, що живлення в електромережі не буде, а, відповідно, не працюватиме й холодильник. Отож чи не кожного турбує питання які є продукти тривалого зберігання, що не втрачають своєї користі з плином часу.

Поширеним стереотипом щодо натуральних продуктів є їх короткотривалий термін зберігання. Виявляється, це не так: деякі натуральні продукти можна зберігати дуже довго. Звісно, для їхнього збереження потрібно дотримуватись певного мікроклімату. Весь секрет - у малому вмісті води та малій чутливості продукту до температур.

При дотриманні правил зберігання мед може не втрачати свої корисні властивості роками. До речі, кристалізація меду не є ознакою псування продукту. Мед можна вживати і надалі після його кристалізації. Вміст води в меді сягає лише 17%, а це надто мало для життєдіяльності  бактерій та грибків.

Гарним джерелом білка, жиру та клітковини є горіх. При дотриманні всіх умов зберігання горіх залишаться придатними до вживання протягом року.

Отримати клітковину, магній та низку інших корисних речовин допоможе чорний шоколад, який містить багато какао. Цей продукт варто зберігати в сухому та прохолодному місці. За таких умов навіть після завершення терміну зберігання, вказаного на упаковці, шоколад можна споживати ще 4-6  місяців поспіль. Та  все ж, краще дотриматись термінів і насолодитись ласощами до вказаної на пакунку дати.

Сухофрукти мають “дві сторони медалі”. Вони є доволі корисними і містять багато клітковини, та з іншого боку їх потрібно вживати обмежено. Усе - через підвищену калорійність та надлишок вмісту цукру. Завдяки надмалому вмісту води сухофрукти можна зберігати доволі довго.

Квасоля від природи містить малий відсоток вологи. Тому при зберіганні в сухому місці продукт не зіпсується ще довго. Квасоля є відмінним джерелом білків, клітковини, мінералів, вітамінів та антиоксидантів.

Рекордних термінів зберігання твердого сиру можна досягнути, нанісши на його поверхню шар воску. За таких умов продукт може не псуватись протягом 25 років.

Заховайте кокосову та оливкову олію у прохолодне місце подалі від сонячного проміння та користуйтеся цими продуктами протягом багатьох років. Кокосова та оливкова олії вважаються дуже корисними для організму та містять велику кількість насичених жирів.

Консервовані оливки при дотриманні технології консервації зберігаються понад рік. Вони є гарним джерелом корисних жирів.

Довготривалі терміни зберігання, звісно, має різноманітне насіння. Багато корисних  властивостей притаманно насінню льону, чіа, соняшнику та гарбуза деяких сортів. Для зберігання насіння варто дотримуватись температурного режиму і низької вологості.

Білий рис зберігати доцільніше, ніж коричневий. Коричневий рис містить надлишок олії і тому псується швидше. Для довготривалого зберігання білого рису його слід помістити в герметичний посуд.

Столовий оцет має необмежений термін зберігання поки знаходиться в герметичній упаковці. Надмірна кислотність продукту запобігає розмноженню бактерій, а тому оцет зберігається необмежено довго. Також він є гарним консервантом для інших продуктів. З плином час колір оцту може зазнати змін. Та такі зміни не свідчать про непридатність до вживання і мають лише естетичний характер.

Терміни зберігання червоного вина варіюються залежно від способу виробництва. Та якісному натуральному вину роки тільки підуть на користь. Таке вино може зберігатись десятки років, а тривалі терміни зберігання  додадуть цьому продукту вишуканого смаку.

Бактерії зовсім “не товаришують” з сіллю. Зневоднені та обробленні сіллю продукти можуть зберігатись дуже довго.

Цукор, як білий так і коричневий, зберігається необмежено довго. Але умовами його тривалого зберігання є герметичність посудини для зберігання, відсутність сонячного проміння і тепла. Бактерії з цукром, як і з сіллю, "воліють не мати жодних справ".. Однак "слабким місцем" цукру є волога. Змочений, затверділий цукор навпаки стає чудовою поживою для бактерій.

Аналогічно, необмежено довго можна зберігати кукурудзяний крохмаль. Умовами зберігання є герметичність упаковки, відсутність світла і тепла.

Різні сухі трави, прянощі, спеції довго не втрачають своїх корисних властивостей. Їх варто лише утримувати якнадалі від вологи.

Нагадаємо, українцям розповіли, як позбутися молі у крупах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ