Багато українців під час війни втратили роботу та офіційно стали безробітними. Щоб отримувати допомогу від держави, потрібно стати на облік до центру зайнятості. Це можна зробити, прийшовши особисто до закладу за місцем свого проживання, або подати заяву в електронній формі на сайті центру або через програму "Дія".
Внутрішньо переміщені особи також можуть стати на облік у центрі зайнятості після зміни місця проживання, документально підтвердивши факт свого звільнення з роботи. По можливості потрібно мати розрахунковий документ, що підтверджує відправку вищевказаної заяви роботодавцю.
Допомогу з безробіття починають нараховувати відразу після реєстрації безробітного. Розмір виплат залежить від страхового стажу безробітного та його середнього доходу. При цьому виплати по безробіттю не можуть бути меншими від такого відсотка середньої заробітної плати (доходу) безробітного:
- до 3 років стажу – 50% доходу,
- від 3 до 6 років стажу – 55% середньої заробітної плати,
- від 6 до 12 років – 60%,
- від 12 до 18 років – 65%,
- від 18 до 24 років – 70%,
- від 24 до 30 років – 75%,
- понад 30 років – 80%.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За законом, за перші 90 календарних днів виплачується 100% призначеної допомоги. Протягом наступних 90 днів – 80%, і решта періоду, поки громадянин залишається безробітним – 70%.
Максимальна сума виплати з безробіття не може перевищувати 150% від мінімальної зарплати. Станом на 1 грудня ця сума підвищиться до 10 736 грн.
Раніше повідомлялося, як безробітним українцям не втратити свій пенсійний стаж під час війни.