Які дрова найкраще підходять для опалення взимку: порівняння цін

Автор: Лобанова Єлизавета

Опалювати житло дровами може бути вигідніше, ніж природним газом. Особливо це актуально для мешканців лісистих регіонів. Асортимент порід деревини в Україні дуже широкий. Ми розповімо, які дрова найкраще підходять для опалення, і як відрізняється їхня вартість.

Які дрова найкраще підходять для опалення взимку: порівняння цін  - today.ua

Для печей зазвичай використовують березу, вільху, граб, дуб, акацію, клен. Хвойні породи брати небажано через високий вміст смоли, яка шкодить димарю (але вони дешевші).

Найідеальніший варіант дров на зиму – з дуба. Такі дрова мають тепловіддачу близько 2100 кВт/год на 1 кубометр. Перевагою дуба є те, що він повільно горить і майже не містить смол, через які на димарі осідає сажа. Однак є у дубових дров і недолік – ціна, яка є однією з найвищих в Україні серед інших дров.

Ціни на дрова залежать від того, чи вони колоті чи ні (поставляються колодами або "метрівками"). Також на вартість впливає обсяг замовлення. Які дрова найкраще підходять для опалення взимку: порівняння цін Наприклад, дубові дрова обійдуться українцям від 1300 до 1750 грн. Дрова з верби коштуватимуть трохи дешевше – від 1000 грн за куб; дрова із берези – від 750 до 1600 грн за куб.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Тополя горить погано, хоча дрова із цього дерева теж досить часто продають. Їх додають у так званий мікс і змішують з вербою або вільхою.

Тепловіддача тополі становить 1,200 кВт/год на 1 кубометр, верби – 1,400 кВт/год на 1 кубометр, вільхи – 1,500 кВт/год на 1 кубометр.

Березові дрова помітно дешевші за дубові і практично не поступаються ним по тепловіддачі – 1,900 кВт/год на 1 кубометр. Вони краще сосни та осики, але при горінні виділяють шкідливі речовини, які осідають у легенях.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Сосну рідше використовують для обігріву приміщення, оскільки вміст у ній смоли рекордний. Тепловіддача деревини становить 1600 кВт/год на 1 кубометр.

Раніше повідомлялося, що у Києві можуть зрости тарифи на опалення, і у Київтеплоенерго прокоментували цю ситуацію.