Під час війни український ринок праці зазнав тяжких втрат. Виріс рівень безробіття, скоротилися зарплати, закрилося багато підприємств. Водночас міграція людей до інших країн зумовила зменшення попиту на товари та послуги в Україні. Попри це бізнес продовжує працювати, і в НБУ прогнозують скорочення рівня безробіття вже на початку наступного року.
Так, за даними Нацбанку, безробіття в Україні на сьогоднішній день становить 28,3%, у порівнянні з 9,8% у довоєнний 2021 рік. Проте у 2023 році прогнозується зниження цього показника до 26,9%. Економіка поступово відновлюватиметься, за рахунок чого виникнуть нові робочі місця.
Наступного року в НБУ очікують пожвавлення на ринку праці. Підприємства потроху розширюватимуть діяльність, а отже, шукатимуть нових фахівців та пропонуватимуть їм дещо вищі зарплати. Прогнозується, що доходи громадян перевищать довоєнний рівень, проте на фоні інфляції це буде мало відчутно.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Поки що ринок праці на фоні війни залишається дуже слабким. Підприємства не поспішають наймати нових працівників, а кількість резюме на сайтах пошуку роботи значно перевищує кількість вакансій. Ситуація загалом краща, ніж у березні-квітні, але все одно не втішна.
Нині переважають вакансії у сфері обслуговування, робітничих спеціальностей та торгівлі. Якщо порівнювати по регіонах, то найпростіше знайти роботу мешканцям Києва та західних областей.
За даними НБУ, номінальні зарплати до кінця 2022 року знизяться на 12–13% насамперед за рахунок приватного сектору. З урахуванням інфляції вони знизяться на чверть.
Раніше повідомлялося, які професії в Україні на сьогоднішній день є найбільш високооплачуваними.