Як зміняться реальні зарплати українців у 2023 році: прогноз уряду

Автор: Лобанова Єлизавета

Зарплати українців у 2023 році мають зрости на 1,4%. Принаймні таку цифру закладено у Держбюджет на 2023 рік. Це означає, що середня зарплата в країні буде на рівні 18 261 грн.

Як зміняться реальні зарплати українців у 2023 році: прогноз уряду - today.ua

У 2022 році середньомісячна номінальна заробітна плата працівників без урахування податків становить 14 025 гривень. Цей показник майже не змінився у порівнянні з 2021 роком – 14 014 гривень.

Водночас через високу інфляцію (20,5%) та підвищення індексу споживчих цін у середньому за 2022 рік зарплата громадян фактично впала на 16,9%.

Згідно з проектом Держбюджету, у 2023 році середня зарплата українців зросте до 18 261 гривні. Однак через інфляцію у 28,4% реальна зарплата збільшиться лише на 1,4%.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Валерій Залужний показав романтичне фото з дружиною: “Люблю тебе безмежно“

Трамп скоротить військову допомогу та схилить Україну до миру в інтересах Росії, - TIME

Українці пили підроблену каву: поліція виявила фальсифікат на 1,6 мільйона гривень

Як зміняться реальні зарплати українців у 2023 році: прогноз уряду

Згідно з проектом держбюджету-2023, індекс споживчих цін, що характеризує зміни загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення, наступного року буде на рівні 28,4%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Враховуючи поточну нестабільність соціально-економічної ситуації, внутрішнього та зовнішнього середовища та високу залежність економічної активності від факторів безпеки, складно гарантувати ті чи інші економічні показники громадянам. Першочерговим буде безпека та оборона України, а от соціальні виплати українцям, швидше за все, уріжуть, і до цього треба бути готовими.

Раніше повідомлялося, що із грудня в Україні підвищують прожитковий мінімум. Разом із ним виростуть пенсії та інші соціальні виплати громадян.