Як зменшити витрати води та заощадити на комуналці: корисні поради, якими варто скористатись

Автор: Марченко Любов

Економія комунальних ресурсів стала сьогодні запорукою виживання для багатьох українських сімей. Чимало грошей буквально "вилітає в трубу" при користуванні водою. А тим часом, витрати води можуть бути значно меншими, якщо дотримуватись кількох простих правил. При цьому якість життя аж ніяк не погіршиться. Ви не будете ходити брудними у невипраному одязі і не будете їсти з немитого посуду.

Як зменшити витрати води та заощадити на комуналці: корисні поради, якими варто скористатись - today.ua

Спеціалісти дали поради, як скоротити витрати води без шкоди для якості життя. Сьогодні майже в усіх квартирах стоять лічильники води, і можна за лічильником відстежити, під час якої процедури витрати води виходять найбільшими. Згодом, на підставі власних спостережень, можна помізкувати, як скоротити витрати ресурсу під час тієї чи іншої процедури. А можна скористатись готовими порадами спеціалістів щодо економії води.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, як і на чому можна зменшити витрати води та заощадити гроші?

  • Почніть з ремонту або заміни кранів, що течуть. У таких кранах втрачається сила-силенна води. І ви прямо фізично відчуваєте, як із кожною краплею води з вашого гаманця "капають" гроші.

Як зменшити витрати води та заощадити на комуналці: корисні поради, якими варто скористатись

  • Не наливайте повний чайник води, якщо вам потрібна лише чашка гарячого напою. Причому це стосується не лише витрат води, але й витрат газу або електрики (залежно який у вас чайник). Адже потім, через пару годин, аби знову випити чашку чаю, вам доведеться знову нагрівати всю воду.
  • Не розморожуйте м'ясо у воді. Для цього можна скористатись мікрохвильовкою. Або, щоб уже зовсім нічого не витрачати, покладіть м'ясо з морозильної камери на ніч у звичайну камеру холодильника. Так воно і розморозиться, і не зіпсується, адже зберігатиметься при зниженій температурі.
  • Не мийте посуд та овочі під проточною водою. Можна робити це в окремій ємності, набравши в неї теплої води. А потім лише залишиться сполоснути помитий посуд під проточною водою.
  • Купіть посудомийну машину: в ній витрати води значно нижчі, ніж під час ручного миття посуду.
  • Не викидайте залишки їжі в унітаз, аби щоразу не довелося змивати.
  • Покладіть у бачок унітазу одну або кілька пластикових пляшок, заповнених водою. Ця хитрість дозволить набирати в бачок менше води. А отже, менше її буде використовуватись при змиванні.
  • Приймайте душ, а не ванну. Причому щодня використовувати миючі засоби для тіла не варто. Навіть лікарі кажуть, що щоденне використання мила та гелів для душу надмірно висушує шкіру та знищує корисну мікрофлору, яка має бути на шкірі здорової людини. Без мила і гелів на щоденний душ знадобиться менше води.
  • Вимикайте воду, коли чистите зуби.
  • Замініть вечірні ванни на швидкий душ. Так ви використаєте набагато менше води. А якщо вже зовсім не можете без релаксу у теплій ванні, то влаштовуйте його рідше – наприклад, раз на тиждень.
  • Встановіть змішувачі із розпилювачами води. Так ефект від використання води буде кращим, але при цьому насправді витрати ресурсу будуть нижчими.

Нагадаємо, спеціалісти також дали поради, як скоротити витрати електроенергії.   

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Головне