Багато побутової техніки не витримує частих відключень електроенергії і виходить з ладу. Причиною цього є стрибки напруги у мережі. Уберегти свої прилади від наслідків стрибків напруги можна кількома способами. Розкажемо про найдешевші та ефективніші.
Так, стабільна напруга у будинках українців на сьогоднішній день це рідкість. Часто при включенні електромережі замість 220 В квартири подають напругу в 170-260 В. Якщо ж виходить з ладу нульовий провідник, напруга може підскочити вище 300 В. Деякі прилади через це миттєво виходять з ладу.
Але навіть якщо у квартирі чи будинку не помітні перепади напруги, техніка все одно поступово може "загинатися". Справа в тому, що коли при включенні світла одночасно включаються прилади у всьому будинку, в будинковій мережі "скаче" сила струму.
Що можна зробити, щоб захистити техніку від перепадів напруги:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
-
Виймати прилади з розеток
Холодильники, бойлери, пральні машини рекомендується повністю відключати від мережі після вимкнення світла, оскільки ця техніка дорога і може найсильніше постраждати внаслідок перепадів напруги після включення електроенергії.
Вмикати прилади назад у мережу можна через 10-15 хвилин після відновлення електропостачання. За цей час пікове навантаження на будинкові мережі спаде, і техніка буде у відносній безпеці, адже найбільші коливання відбуваються саме у момент увімкнення світла.
-
Встановити реле напруги
Реле напруги реєструє значні відхилення від стандартної напруги та відключає всі побутові прилади. Після того, як напруга нормалізувалася, подається сигнал про включення, і підключення техніки відновлюється.
Реле напруги поділяються на два основні типи – ті, що встановлюються в електричному щитку, та пристрої для окремих розеток. Перший тип значно потужніший і надійніший, але щоб його встановити потрібно буде звертатися до електрика.
-
Купити стабілізатори напруги або безперебійники (ДБЖ)
Це спеціальні пристрої для вирівнювання вольтажу. Стабілізатори при цьому потужніші, але не мають акумуляторні батареї. ДБЖ мають меншу потужність, але тримають "запас" струму у внутрішніх або зовнішніх акумуляторах.
У характеристиках стабілізаторів зазвичай вказують потужність ВА (вольт-ампер), а чи не Вт (ват). Тому, щоб розрахувати необхідну потужність стабілізатора, потрібно помножити вказане на ньому число (ВА) на 0,7-0,9 (залежить від моделі). Зараз в Україні складно знайти стабілізатори, оскільки їх розкуповують.
Раніше повідомлялося про два прості способи розігріти їжу без газу та електроенергії.