Telegram став найпопулярнішим мессенджером серед українців під час війни. Окрім Telegram-каналів, користувачі ведуть активні переписки у чатах з близькими та друзями. Не всі знають, як захистити інформацію в чатах від зловмисників. Зробити це доволі просто.
Експерти радять встановити двофакторну автентифікацію, яка додатково вимагатиме ввести пароль при спробі входу в Telegram. При цьому якщо двофакторна автентифікація була включена для облікового запису, а пристрій, на якому доступний обліковий запис, було втрачено і власник забув пароль, відновити доступ до облікового запису не вдасться.
Користувачам мессенджера Telegram потрібно перевірити пристрої, на яких є доступ до їх облікового запису. Це можна зробити у Telegram на смартфоні в розділі "Установки" > "Пристрої" (або Конфіденційність > Активні сеанси). Підозрювальні сесії потрібно завершити.
У Telegram є можливість створювати секретні чати. Додатково можна встановити пароль на вхід до мессенджера та зробити свій номер телефону видимим лише для ваших контактів. Для цього у "Налаштуваннях" відкрийте розділ "Конфіденційність" та поставте позначку на "Мої контакти". Таким чином, ваш номер не буде висвічуватися учасникам груп, до яких ви приєдналися у Telegram.
Час від часу трапляються кібератаки, спрямовані на одержання облікових записів користувачів Telegram та інших мессенджерів. Саме тому свій акаунт, особисті дані та контакти потрібно максимально захищати та приховувати. При отриманні підозрілих посилань на них переходити не можна. Двохфакторну аутентифікацію встановіть обов'язково.
Нагадаємо, як очистити кеш у Viber, WhatsApp та Telegram, щоб максимально звільнити пам'ять на смартфоні.