Як вижити на пенсію: скільки хліба, яєць, гречки та соняшникової олії в місяць можуть купити українці

Середня пенсія в Україні – 5219 грн. Стало відомо, скільки хліба, яєць, гречки та олії можуть купити літні українці на цю суму.

Як вижити на пенсію: скільки хліба, яєць, гречки та соняшникової олії в місяць можуть купити українці - today.ua

Дані про середній розмір пенсійної виплати надав ПФУ. Держстат показав актуальні середні ціни на основні продукти харчування. З'ясувалося, на яку кількість затребуваних товарів вистачить пенсії, якби пенсіонер купував на неї лише одну асортиментну позицію.

Виявилося, що український пенсіонер з середньою пенсією може придбати на місяць 235 батонів, 83,63 кг гречаної крупи, 82 десятки яєць, 546 кг картоплі, 75 л соняшникової олії та 44 пляшки горілки по 0,5 л.

Аналітики при цьому не враховували, що людям похилого віку потрібно, крім харчування, оплачувати комунальні послуги, купувати медикаменти чи одяг. Загалом, пенсіонер, який отримує 5219 грн на місяць, може витрачати менше 170 грн на день.

Як вижити на пенсію: скільки хліба, яєць, гречки та соняшникової олії в місяць можуть купити українці

Які пенсії одержують українці

Навіть середня пенсія недоступна всім пенсіонерам. Близько 30% з них (3,25 млн осіб) одержують менше 3000 грн на місяць, повідомив Опендатабот. Розмір пенсій 33% пенсіонерів – середній або вищий за середній. 10% літніх українців отримують понад 10 тисяч гривень, це 1,06 мільйона людей.

Найвищі пенсії – у жителів Києва та Київської області, Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Запорізької, Житомирської, Харківської та Рівненської областей. Мінімальні виплати отримують у Тернопільській області – у середньому 3997 грн. Максимальна середня пенсія у столиці – 7129 грн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Мінсоцполітики знайшли спосіб підвищити пенсії в Україні у майбутньому. Для цього вже зараз потрібно збільшити розмір вирахувань із зарплат громадян – до 7-10%.

 

ДЖЕРЕЛОХвиля