Як українцям за кордоном уникнути подвійного оподаткування: важливі нюанси працевлаштування

Автор: Лобанова Єлизавета

Питання оподаткування для багатьох українських громадян у Європі виявилося доволі актуальним. Багато хто з них змушений сплачувати податки і до бюджету держави, що їх приймає, і в Україні, якщо, як і раніше, працюють на українського роботодавця. При цьому подвійне оподаткування своїх доходів за кордоном можна уникнути. Юристи розповіли, як саме це зробити.

Як українцям за кордоном уникнути подвійного оподаткування: важливі нюанси працевлаштування - today.ua

Так, для початку українським біженцям потрібно визначитися, де вони планують надалі жити, і вже потім відстоювати своє податкове резидентство у тій чи іншій країні.

Адже якщо ви плануєте пересидіти в Європі півроку чи рік, а потім повернутися до України, тоді немає сенсу сплачувати податки в іншій державі. Перші півроку проживання в будь-якій країні ви не є податковим резидентом. Якщо змінювати країну проживання кожні півроку, іноземні податкові органи не претендуватимуть на податки із вашої зарплати.

Як українцям за кордоном уникнути подвійного оподаткування: важливі нюанси працевлаштування

Популярні зараз

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні

Однак, якщо ви хочете жити в Європі та відстояти своє українське податкове резидентство, юристи рекомендують підготуватись та зібрати докази наявності центру економічних інтересів в Україні, де ви наразі не проживаєте. Це може бути довідка щодо сплати податків в Україні, сертифікат податкового резидента України, українська "прописка", докази про наявність працюючого ФОП, зареєстрованого в Україні; квитанції про оплату комуналки, тощо.

Якщо ви плануєте залишатися жити в Європі, то найпростішим способом не сплачувати податки в Україні є працевлаштування у новій державі чи переоформлення свого бізнесу. Вам доведеться закрити український ФОП (якщо на вас оформлено), погасивши всі борги зі сплати ЄСВ (єдиного соціального внеску) та єдиного податку, а також подавши відповідні декларації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У різних країнах діють свої правила оподаткування та становлення податковим резидентом.

Раніше повідомлялося, які податки мають сплачувати офіційно працевлаштовані українці у Польщі, Німеччині, Італії та Іспанії.

Головне