Як українцям у Німеччині отримати допомогу на оренду житла та субсидію: алгоритм дій

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські біженці у Німеччині масово стикаються із проблемою пошуку житла. Безкоштовного соціального житла на всіх не вистачає, а щоб орендувати окрему квартиру, потрібно мати роботу та стабільний дохід у країні. Громадяни, які не мають доходу чи матеріальної можливості орендувати житло, можуть отримати підтримку від німецької держави через центр зайнятості (Jobcenter).

Як українцям у Німеччині отримати допомогу на оренду житла та субсидію: алгоритм дій - today.ua

Так, їм можуть покривати витрати на оренду та опалення. При цьому до орендованого житла є низка вимог. Наприклад, на одну особу держава може покрити оренду квартири площею максимум до 50 кв.м, а на чотирьох осіб – до 85 кв. м.

Перед підписанням договору оренди потрібна заява про згоду від центру зайнятості. У деяких випадках Jobcenter може перераховувати гроші безпосередньо орендодавцю. Не вийде отримати компенсацію за оренду, якщо біженець винайняв квартиру, а потім попросив допомоги у держави, оскільки виходить, що на момент оренди квартири він уже знав про те, що подаватиме заявку.

Як українцям у Німеччині отримати допомогу на оренду житла та субсидію: алгоритм дій

Популярні зараз

ПриватБанк назвав причину затримки виплати пенсій українців: як отримати гроші

У США оцінили підготовку РФ до ядерного удару по Україні

Українські біженці у Німеччині відмовляються від роботи, - Bild

Названо країни ЄС, які відправлять представників на інавгурацію Путіна

Крім компенсації за оренду житла у Німеччині біженці можуть отримати кошти на заставу (страхування від можливих збитків – кауціон) у розмірі 2-3 щомісячні оплати. Центр зайнятості Німеччини допомагає українцям у цьому питанні – видають позику на вказану суму, а згодом ці кошти будуть вираховані з допомоги по безробіттю.

Для того, щоб отримати Kaution, потрібно звернутися до Jobcenter із заявою у довільній формі, в якій вказати, яку суму щомісячних відрахувань із виплат з безробіття біженець готовий перераховувати на погашення "кредиту" - зазвичай це 10%.

Жителі Німеччини мають право на отримання субсидії. Вона тут називається "Heizkostenzuschuss". Сума – від 270 євро на одного мешканця. Для отримання цієї субсидії необхідно отримувати допомогу на оплату житла (Wohngeld).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, субсидія є актуальною для біженців, які живуть у місцевих сім'ях, наприклад у родичів. Але компенсація не передбачена тим, хто отримує підтримку від Jobcenter або від відомства соціального забезпечення (Sozialamt).

Раніше повідомляли, що в Україні подорожчала оренда 1-кімнатних квартир.