Today.ua

Як українцям отримати посвідку на проживання в Італії після закінчення війни: названо головні умови

Українські біженці в Італії зможуть залишитися в цій країні і після закінчення війни, але тоді їм доведеться оформити посвідку на проживання. Зробити це можна кількома способами. Також відомо, що проживши п'ять років в Італії, на дозвіл на проживання може претендувати громадянин будь-якої країни.

Підстави для оформлення посвідки на проживання в Італії

Одруження чи відновлення сім'ї

Це один із найпопулярніших способів легально оселитися в Італії. Деякі італійські комуни оформляють сімейний дозвіл на проживання не тільки для офіційно зареєстрованого подружжя, але і для цивільних партнерів.

Навчання у вищому навчальному закладі

Молодь до 30 років може отримати студентську візу, яка також надає право на роботу. В італійських університетах навчання проходить італійською чи англійською мовами. Студенти отримують право працювати 20 годин на тиждень, а після закінчення навчання їм надається рік для пошуку постійної роботи.

Віза типу D "Residenza elettiva"

Головна умова отримання цієї візи – пасивний дохід від 31 тис. євро для кожного члена сім'ї на рік. Також потрібно придбати нерухомість в Італії або орендувати житло щонайменше на рік. Права на роботу така віза не дає, що є її недоліком.

Віза для інвесторів або стартап віза

Для отримання цієї візи необхідно інвестувати 500 тисяч євро у нову інноваційну компанію в Італії. Поселення на цю візу видається на 2 роки з можливим продовженням ще на три роки.

Посвідка на проживання для топ-менеджерів

Кандидати на цю візу повинні працювати в італійській компанії і мати заробітну плату рівну або втричі більшу від мінімального річного доходу, встановленого для італійців. Усі документи готує роботодавець. Стажування в італійській компанії також дає право на отримання посвідки на проживання.

Українські біженці, які прибули до Італії після початку війни в Україні, набули статус тимчасового захисту на 1 рік. Якщо у лютому 2023 року війна не закінчиться, цей термін продовжать до трьох років.

Раніше повідомлялося, як українці зможуть отримати посвідку на проживання в Німеччині після війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ