Як українців обманюють у Польщі: популярні схеми шахрайства при працевлаштуванні та оренді житла

Автор: Лобанова Єлизавета

У Польшу під час війни переїхало понад 3 млн українських біженці, більшість з яких жінки із дітьми. Всі вони перебувають у чужій країні і довіряють усім, хто хоче їм якось допомогти. На цьому наживаються російськомовні шахраї, які пропонують українцям житло або роботу, а потім залишають їх на вулиці.

Як українців обманюють у Польщі: популярні схеми шахрайства при працевлаштуванні та оренді житла - today.ua

Аналітичний центр агенції з міжнародного працевлаштування Gremi Personal зібрав розповсюджені схеми шахрайства, жертвами яких стають українці в Польщі. Йдеться про банківські афери, шахрайство з пошуком роботи та житла.

Найчастіше свої послуги шахраї пропонують по телефону, або в інтернеті. Спілкуються вони зазвичай російською мовою, рідше українською та польською.

Банківські афери

Українці, які переїзджають до Польші, йдуть до місцевого банку відкривати банківський рахунок, на який їм нараховують соціальні виплати. У банках в Польші працюють, як правило, російськомовні консультанти, і шахраї цим користуються. Вони телефонують потенційним жертвам, представляючись співробітниками банку і запевняють, що з вашого рахунку здійснили платіж у розмірі кількох тисяч злотих.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Користуючись стресовою ситуацією, шахраї дізнаються, скільки  є грошей на рахунку, коли людина востаннє користувалися мобільним додатком банку та іншу приватну інформацію. Таким чином, вони отримують доступ до рахунку та спустошують його.
Також аферисти просять створити  разовий код BLIK, за допомогою якого можна
підтвердити транзакцію. Після цього теж знімають з рахунку всі гроші.

Як українців обманюють у Польщі: популярні схеми шахрайства при працевлаштуванні та оренді житла

Афери з працевлаштуванням

Найбільше схем шахрайства пов’язані із роботою в Польщі. Для українських біженців
значно спростили умови працевлаштування, і для того щоб почати працювати в країні, потрібно тільки отримати PESEL та повідомлення від роботодавця про початок роботи. Для того, щоб працювати в сусідніх країнах, потрібно мати додаткові документи. Але є агенції, які працевлаштовують українців у Польщі, проте відправляють на роботу до Німеччини чи Чехії без оформлення необхідних документів.Часто такі посередники чи агенції можуть не виплатити зарплату частково або в повному обсязі, а за першого контролю заробітчанина можуть оштрафувати і депортувати в Україну.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Афери з орендою житла

На оренді житла для українців у Польші шахраї теж наживаються. У відповідь на
оголошення про оренду квартири, українців просять перерахувати гроші на рахунок в якості передплати. Пізніше з'ясовується, що такого житла немає, або в нього інші власники. Гроші, зрозуміло, ніхто не повертає, і ви залишаєтеся і без квартири, і без грошей.

Раніше повідомлялося, у яких випадках біженцям у Польщі доведеться повернути отримані виплати.