Як українським біженцям отримати карту побиту у Польщі: спрощена процедура

Українські біженці, що перебувають у Польщі та офіційно тут  працевлаштувалися  або відкрили свій бізнес, зможуть з 1 квітня подавати документи на отримання карти тимчасового побиту. До отримувачів карт є певні вимоги, які розглянемо детальніше.

Як українським біженцям отримати карту побиту у Польщі: спрощена процедура  - today.ua

Зокрема, відповідно до рішення польського Сейму, подати з квітня документи на карту побиту зможуть лише офіційно працевлаштовані українці, які є висококваліфікованими спеціалістами (Blue Card), або вже встигли відкрити у Польщі свою справу.

Процедура отримання карти побиту для українців з 1 квітня відрізнятиметься. Подати документи можна буде в режимі онлайн. Відбитки пальців братимуться з реєстру PESEL UK. Не братиметься до уваги термін в'їзду до Польщі.

Як українським біженцям отримати карту побиту у Польщі: спрощена процедура

Попередньо підраховано, що близько 1,4 млн українців подадуть документи на отримання карти побиту. 

З 1 січня 2023 року усі підприємці у Польщі, в тому числі серед українців, мають сплачувати страховий внесок через Платформу електронних послуг ZUS (PUE).

Відповідно до нових змін українці можуть безплатно проживати у місцях тимчасового розміщення лише упродовж перших 120 днів від моменту першого приїзду до Польщі.  Далі за проживання доведеться платити. Ті, хто проживає у таких місцях у Польщі понад 120 днів, з березня 2023 має оплатити  50% коштів  (не більше 40 злотих на добу). 

Нагадаємо, Польща ввела нові виплати для українських біженців у розмірі 18 000 грн.

ДЖЕРЕЛОinpoland.net.pl