Для військовозобов'язаних чоловіків, які не оновили дані у ТЦК, передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу від 17 до 25,5 тис. грн. Стало відомо, як стягуватимуть штрафи з безробітних громадян, які не мають доходу та майна.
Роз'яснення ситуації надав юрист Дмитро Франчук. Він повідомив, що до чоловіків, які офіційно не працевлаштовані, застосовуватимуть наступні дії:
- ТЦК ініціюватимуть стягнення штрафу з банківських рахунків – за їх наявності.
- Якщо на рахунках відсутні кошти, представники військкоматів можуть звернутися до суду з відповідним позовом про стягнення майна правопорушника.
За словами правозахисника, якщо майно у порушника мобілізаційного законодавства дійсно відсутнє, його буде складно притягнути до відповідальності.
Зазначено, що стягнення штрафів з осіб, які не працевлаштовані, та дійсно не мають грошей, можуть застосувати різні механізми примусу. Виконавча служба може арештувати майно. Це можуть бути транспортні засоби, об'єкти нерухомості та інші цінності.
Інші способи притягнення до відповідальності
- Обмеження прав - виконавча служба за певних умов зможе обмежити права боржника, наприклад, на виїзд за кордон.
- Стягнення соціальних виплат – крім пенсії за віком, грошової допомоги на дітей та інших нарахувань, передбачених законодавством.
- Громадські роботи за рішенням суду – як альтернативу штрафу.
"Ці механізми забезпечують певний рівень виконання рішень суду й інших органів, навіть якщо боржник не має офіційного доходу чи власності", - цитує Дмитра Франчука РБК.
Нагадаємо про скандал із рекрутингом, про який стало відомо днями: у Генштабі надали офіційне роз'яснення ситуації.
Також стало відомо про те, хто з чоловіків після оновлення даних першочергово отримає повістки до ТЦК.