Як самим змінити спосіб виплати пенсії з Укрпошти на будь-який банк: дуже проста інструкція

Нині, коли в багатьох регіонах Укрпошта не в змозі виплачувати пенсії сотням тисяч українців, для них може стати дієвою альтернативою виплата пенсії через банк. Причому, щоби змінити спосіб виплати з Укрпошти на будь-який уповноважений банк, зовсім не потрібно кудись іти. Усе це можна зробити онлайн, не виходячи з дому.

Як самим змінити спосіб виплати пенсії з Укрпошти на будь-який банк: дуже проста інструкція - today.ua

У Пенсійному фонді дали просту інструкцію, як за кілька кроків змінити спосіб виплати пенсії.

Єдине, чим потрібно заручитись перш ніж приступати до зміни способу виплати, - реквізитами банку, на які будуть надходити пенсійні виплати. Тобто, перед цим треба відвідати відділення банку, на який ви хочете отримувати гроші, і взяти в нього довідку з реквізитами. Ця справа не займе багато часу, максимум 10-15 хвилин.

Крім того, слід мати відскановані копії паспорту, ІПН (ідентифікаційного коду) і тієї самої довідки, яку вам дав банк. Знову ж таки, зовсім не обов'язково бігати у пошуках сканера. Досить буде зробити якісні (читабельні) знімки усіх документів за допомогою смартфона і завантажити їх у комп'ютер.

Після цього можна приступати вже безпосередньо до процесу зміну способу виплати пенсії.

Як самим змінити спосіб виплати пенсії з Укрпошти на будь-який банк: дуже проста інструкція

Алгоритм буде такий:

  • Увійдіть або зареєструйтесь в особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису чи ID-банкінгу. Якщо ви досі не зареєстровані, то зробити це буде не важко. А якщо не здужаєте самі, то попросіть когось із молодших родичів або сусідів. Втім, якщо ви читаєте цей матеріал зі смартфона або з комп'ютера, то ваших особистих навичок уже має вистачити для того, аби зареєструватись на порталі Пенсійного фонду.
  • У лівому боковому меню натисніть на вкладку "Пенсіонерам".
  • Оберіть пункт "Внесення змін до електронної пенсійної справи".
  • Оберіть пункт "Заява на зміну способу виплати".
  • Заповніть потрібні поля форми заяви та завантажте до неї скан-копії необхідних документів: паспорта; реєстраційного номера облікової картки платника податків (ІПН); банківської довідки з реквізитами.
  • Сформуйте заяву, затвердьте її кваліфікованим електронним підписом і надішліть до ПФУ.

Водночас, якщо ви хочете ще й отримати електронне пенсійне посвідчення, то, перш ніж відіслати заяву, поставте позначку в пункті "електронне". Оце й усе.

Вже з наступного місяця вашу пенсію переказуватимуть на обраний вами банк.

Нагадаємо, у Мінфіні розповіли, що буде з пенсіями і соцвиплатами у наступному році.

ДЖЕРЕЛОsocial.com.ua