З плановими та позаплановими відключеннями електроенергії зіткнулися всі українці. Важливо відразу після відновлення електропостачання не включати одночасно всі наявні електроприлади у квартирі. Це може призвести до перевантаження мережі та повторних вимкнень, але вже через аварію на підстанції.
У Мінінтеграції дали докладну інструкцію, як вмикати електроприлади після стабілізаційних відключень, щоб не зашкодити техніці. Зокрема, йдеться про найенергоспоживаніші прилади - пральні машини, електрочайники, бойлери та електроплити.
На час відключення електрики слід вимкнути з розетки всю енергоємну техніку та світло у приміщеннях.
Відразу після відновлення подачі електрики бажано скористатися таймером, якщо прилади мають таку функцію, і запрограмувати їхню роботу на нічний час (з 00:00 до 06:00). Виключення становить холодильник. Зрозуміло, що він має працювати цілодобово.
Що стосується електродвигунів та помпових станцій, їх можна підключати до мережі через 20-30 хвилин після подачі електрики. Ці пристрої дають високе навантаження на мережу.
Також бажано відмовитись від зовнішнього освітлення фасадів, офісів, ресторанів, торгових центрів.
Українцям також потрібно придбати реле, які автоматично відключатимуть прилад від мережі, якщо виникатиме небезпечний стрибок напруги. Причому варто поставити окреме реле на кожен побутовий прилад, тоді йому не будуть страшні перепади напруги. Адже ще одна небезпека сильного навантаження на мережу - те, що техніка від напруги може просто згоріти.
Раніше повідомлялося, що робити, щоб побутова техніка не згоріла від стрибка напруги.