Як потрібно зберігати дрова для опалення, щоб вони легко розпалювалися і не сиріли

Автор: Лобанова Єлизавета

Багато хто взимку опалює свої будинки дровами, оскільки це економніше, ніж обігрівати житло газом або пелетами. Однак, перед тим як закуповувати на зиму дрова, варто подбати про їхнє правильне зберігання. Адже якщо деревина зіпсується, ви втратите і гроші, і нерви.

Як потрібно зберігати дрова для опалення, щоб вони легко розпалювалися і не сиріли - today.ua

Вологими дровами будинок не обігрієш. Спробувати можна, але ви побачите, як вони почнуть виділяти більше сажі та забруднювати димар.

Не складайте щойно куплені дрова відразу акуратними штабелями, спочатку зваліть їх у купу і залиште на відкритому майданчику кілька тижнів. Найкраще це робити не взимку, а влітку, коли на вулиці сухо. Коли деревина просохне, дрова слід перекласти в закрите приміщення. Як правило, це гараж чи сарай.

Важливо, щоб місце, де зберігаються дрова, часто провітрювалося. Не кладіть дрова прямо на землю, оскільки від довгого лежання на ній вони вбирають додаткову вологу. Підготуйте для дров спеціальний фундамент із поперечних балок, піддону або цегли. Складати дрова потрібно перпендикулярно, щоб циркулювало повітря. Як потрібно зберігати дрова для опалення, щоб вони легко розпалювалися і не сиріли Якщо ви вирішили зберігати дрова на вулиці, то краще робити це у спеціально облаштованій дров'яній з навісом. Побудувати її можна вздовж паркану або стіни, які будуть служити задньою стінкою. А ось передню стінку не потрібно будувати, і слід залишити її відкритою для циркуляції повітря.

Популярні зараз

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Найкращі дрова для обігріву житла взимку – дубові. Вони й найдорожчі. Непоганою альтернативою є береза, яка лише трохи поступається дубові в тепловіддачі. А ось сосну чи вербу краще не купувати, вони засмічують димар і виділяють шкідливі для здоров'я речовини.

Раніше повідомлялося, чим вигідніше опалювати будинок узимку: дровами чи пелетами.