Як під час війни отримати компенсацію за комуналку у розмірі 450 гривень

В Україні власники житла, які в період війни прийняли у себе вимушених переселенців, мають право отримати компенсацію за комунальні послуги. За кожного зареєстрованого переселенця держава виплачує 450 гривень.

Як під час війни отримати компенсацію за комуналку у розмірі 450 гривень - today.ua

Оформити виплати можна через волонтерський проект "Прихисток", який уже став аналогом "єПідтримки". Подати заяву про готовність прийняти у себе вдома переселенців власник житла може як у міській або селищній раді, так і в режимі онлайн на сайті "Прихисток." У той же, чи наступний день після поселення власнику житла потрібно направити заяву в органи місцевого самоврядування.

До 5 числа кожного поточного місяця потрібно подавати інформацію про кількість людей та терміни їх проживання. Компенсації за комунальні послуги нараховуватимуться до 20 числа кожного місяця. Після виїзду переселенців також слід повідомити про це місцеві органи. Як під час війни отримати компенсацію за комуналку у розмірі 450 гривень Як відомо, внутрішні переселенці в Україні, будинки яких було зруйновано під час бойових дій, отримають компенсацію від держави. Вже за три-чотири місяці їм обіцяють видавати квартири. Частину людей розселять у модульні будинки.

Деяким переселенцям пощастить отримати повністю відремонтовані квартири з меблями та побутовою технікою. Це нерухомість, яку не встигли запровадити в експлуатацію до початку війни. Такі квартири будуть викуплені державою та розподілені між біженцями із найбільш постраждалих регіонів. Внутрішні переселенці житимуть у них доти, доки держава не відновить будинки у тих містах, де біженці жили до війни. Звільнені квартири потім передадуть військовослужбовцям та решті, хто стояв у чергах.

Раніше повідомлялося, що роботодавці, які під час війни влаштують на роботу переселенців, продовжать у квітні отримувати 6500 грн у "Дії".

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua