Як оформити допомогу з безробіття в “Дії“: хто і які виплати може отримати

Під час війни тисячі українців залишились без роботи. Незважаючи на військовий стан, такі громадяни можуть подати заявку на отримання статусу безробітного та оформити матеріальну допомогу. Зробити це можна як у центрі зайнятості, так і онлайн через "Дію".

Як оформити допомогу з безробіття в “Дії“: хто і які виплати може отримати - today.ua

Щоб подати заявку на отримання статусу безробітного та призначення виплат через "Дію", потрібно:

  • авторизуватися у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису;
  • заповнити заявку;
  • подати її до найближчого центру зайнятості;
  • ввести номер соціального рахунку та вибрати періодичність отримання виплат (якщо немає соціального рахунку, упустити цей етап. Але протягом 10 робочих днів після призначення виплат відкрийте соціальний рахунок та надішліть його реквізити на електронну пошту центру зайнятості, де подали заяву);
  • завантажити потрібні документи;
  • перевірити дані та підписати їх електронним підписом.

Відповідно до закону, допомога з безробіття призначається центрами зайнятості з восьмого дня після реєстрації безробітного за його особистою заявою. Розмір допомоги визначають залежно від страхового стажу та заробітної плати, яку людина отримувала раніше. Виплати відбуваються або раз, або двічі на місяць.

Допомога з безробіття не надається особам без страхового стажу, за винятком:

  • молоді, яка закінчила або припинила навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, звільнилася з термінової військової або альтернативної (невійськової) служби та потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце у разі реєстрації у встановленому порядку відповідних осіб як безробітних;
  • взятих на облік внутрішньо переміщених осіб, які не мають документів, необхідних для надання статусу безробітного. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітної плати (доходу), страхового стажу допомога по безробіттю таким особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.

У воєнний час допомога з безробіття нараховується Ощадбанком на банківські картки громадян.

На сьогоднішній день розмір допомоги з безробіття не може перевищувати чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (на 1 січня 2022 року – 9924 гривень).

Раніше повідомлялося, що пенсіонери в Україні матимуть змогу отримати разові виплати від 500 до 5000 грн.