Як не втратити частину майбутньої пенсії: стало відомо про один важливий нюанс

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці можуть втратити частину своїх майбутніх виплат, якщо невчасно звернуться за призначенням пенсії. Як з'ясувалося, на розмір пенсії впливає рік, коли пенсіонер звертається до ПФУ.

Як не втратити частину майбутньої пенсії: стало відомо про один важливий нюанс - today.ua

У Пенсійному фонді України нагадали, що пенсію за віком українцям призначають наступного дня після її досягнення у разі, якщо людина подала звернення не пізніше ніж через три місяці.

Важливо врахувати, що днем звернення за призначенням виплат вважається день, коли відповідний орган прийняв заяву. Якщо людина подає заяву онлайн, то днем звернення вважатиметься дата реєстрації на сайті ПФУ разом з наданням усіх необхідних документів.

Як не втратити частину майбутньої пенсії: стало відомо про один важливий нюанс

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Звернутися по першу пенсію українці можуть не раніше ніж за місяць до настання пенсійного віку. Таким чином громадянам, у яких день народження у січні, але вони подають звернення у грудні, пенсія буде призначена за старою середньою зарплатою.

Наприклад, якщо людині виповнилося 60 років, припустимо, 12 січня 2023 року, і звернення вона подала вже після свого дня народження, виплати їй призначать з огляду на середню зарплату за 2020 – 2022 роки. А якби вона подала звернення за пенсією заздалегідь, у грудні, то їй би враховувалася зарплата за 2019 – 2021 роки. Відповідно, розмір пенсії в такому разі менший, оскільки зарплати на рік раніше були меншими.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Виходячи з цього, людям, які народилися у січні, не варто поспішати з поданням заяви на нарахування пенсії. Зробити це краще вже у новому році, аби не втратити частину виплат.

Раніше повідомлялося про одну із причин припинення нарахування виплат українцям.