Як найвигідніше здійснити обмін валюти в Німеччині і Польщі: поради банкіра

Автор: Марченко Любов

Українцям, які вимушено опинилися за кордоном через війну, доводиться щодня купувати там товари першої необхідності. Багато хто розраховується грошима, що є на картках. При цьому чимало грошей втрачається під час конвертації валют. Тим часом, обмін валюти можна здійснити з якнайменшими втратами. Треба тільки дотримуватись певних порад.

Як найвигідніше здійснити обмін валюти в Німеччині і Польщі: поради банкіра - today.ua

Такі поради дав українцям, що опинилися за кордоном, керівник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов.

Конвертувати долар у євро можна за вигідним курсом

Чимало українців мають валютні картки. Зазвичай на таких картках зберігаються гроші в доларах. Але за кордоном, у Європі, виникає нагальна потреба розраховуватися в євро. У такому випадку здійснюйте конвертацію через мобільний додаток. Там курс найвигідніший.

"Хоч у мобільному додатку і припинено продаж іноземної валюти, українці мають можливість конвертації з долара в євро за прийнятним курсом. І нею варто скористатися, якщо ви у європейських країнах. Там вигідніше розраховуватися саме в євро", - радить Олексій Блінов.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Як найвигідніше здійснити обмін валюти в Німеччині і Польщі: поради банкіра

Намагайтеся всюди, де є можливість, розрахуватися карткою

При карткових розрахунках комісія при конвертації валюти значно менша за ту, що з вас візьмуть при отриманні готівки в банкоматі. Там, у банкоматах, зазвичай є різні додаткові комісії. Отже при знятті готівки з картки ви неодмінно втратите якусь частину грошей. І ця втрата буде значно більшою, ніж була би при безготівковому розрахунку.

"Тому всім рекомендую не знімати валюту навіть у межах ліміту і потім йти з нею в супермаркет, а залишати готівку на ті випадки, коли тільки ними можна розрахуватися, наприклад, у німецьких аптеках, де картки не приймають», — пояснив експерт.

Розраховуйтесь у валюті тієї країни, в якій ви зараз перебуваєте

Не варто в єврозоні розраховуватися в доларах. Там будуть дуже великі втрати, адже ваші гроші будуть проходити навіть не подвійну, а потрійну конвертацію. Причому на шляху цієї конвертації до ваших грошей встигнуть "присмоктатись" не тільки банки, а ще й усілякі сторонні особи. Отже, найкраще в Європі розраховуватись у валюті тієї країни, в якій ви перебуваєте.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Важливо у Чехії намагатися платити у кронах, в Польщі — у злотих, у Німеччині — в євро", — зауважив банкір.

Тим часом, в Україні завдяки зняттю обмежень на курсову вартість валют, наразі вдалося зупинити  девальвацію гривні і трохи її стабілізувати.  Через це спеціалісти кажуть, що для курсу долара у 50 гривень зараз немає підстав, і навіть курс по 40 гривень малоймовірний.