Виїзд за кордон чоловіків з 1 вересня: ще одній категорії громадян дозволили залишати країну

Кабмін дозволив ще одній категорії чоловіків виїжджати за кордон під час дії воєнного стану. Вже з 1 вересня перетинати кордон дозволять для бізнес-поїздок, але не довше, ніж на сім днів.

Виїзд за кордон чоловіків з 1 вересня: ще одній категорії громадян дозволили залишати країну - today.ua

Міністр економіки України Юлія Свириденко в ефірі телемарафону 19 серпня повідомила, що право на виїзд отримають співробітники компаній, які їхатимуть у відрядження  за заявкою роботодавця. Таку можливість матимуть 10% від штату, але не більше 10 працівників одного підприємства.

Роботодавець зможе подати заявку на поїздку співробітника через "Дію". Йдеться про офіційно працевлаштованих громадян, які отримують повністю "білу зарплату" понад 20 000 грн. При цьому такий співробітник не повинен мати заборгованості з податків та зборів.

Нові правила почнуть діяти вже за 2 тижні. Скільки чоловіків залишить країну на цих підставах, поки що важко сказати.

Крім того, залишати територію України, як і раніше, можуть громадяни, у яких є відстрочка від служби, батьки-одинаки, опікуни, інваліди І та ІІ групи та ще низка категорій. Виїзд за кордон чоловіків з 1 вересня: ще одній категорії громадян дозволили залишати країну Нагадаємо, що військовий стан в Україні, а разом із ним і загальну мобілізацію продовжили до 21 листопада 2022 року.

Раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський не підтримав петицію, в якій українці запропонували зняти обмеження на виїзд чоловіків за кордон у воєнний час.

ДЖЕРЕЛОubr.ua