Today.ua

Виставили непідйомні суми: названа причина масової міграції біженців з-за кордону в Україну

Немало українців, що виїхали за кордон з початку війни, вже повернулись додому. Втім, дехто не квапиться повертатись назовсім, а лише на якийсь час їде в Україну, аби потім знову повернутися за кордон. Причому з кожним місяцем чисельність таких "човників" зростає. Масова міграція біженців з-за кордону в Україну пов'язана з медичними проблемами: українці їдуть додому лікуватись.

Про те, чому наші співвітчизники віддають перевагу українській медицині, розповіло видання rbc.ua.

Як повідомили у консалтинговому цифровому агентстві "Ольшанський та Партнери", починаючи від лютого 2022 року, кількість запитів з-за кордону на лікування в Україні зросла в рази. Аналітики обрали дані із 7 європейських країн, в яких виїхало найбільше українських біженців. Вийшла така статистика: в лютому з цих країн кількість запитів на послуги українських стоматологів становила 180 тисяч, в березні вона вже виросла до 287 тисяч, а в серпні перевищила 400 тисяч.

"Йдеться про пошук стоматологів у Google із зазначенням українських міст, наприклад, "відбілювання зубів Львів", "вініри Одеса", - пояснили в агентстві.

Зокрема, з території Польщі в лютому було 52 тисячі запитів на послуги українських стоматологів, а в серпні їх уже було майже 115 тисяч.

"Є надія, що зараз ми спостерігаємо зародження тренду медичного туризму в Україну. За певних умов медичний туризм може стати привабливим не тільки для українців, які вимушено виїхали за кордон, а й для громадян європейських країн зокрема", - каже директор з розвитку бізнесу агентства “Ольшанський та Партнери" Анна Артеменко.

Нічого дивного в цьому немає. Як з'ясувалось, якість медичних послуг в Україні не така вже й кепська. І водночас коштують вони значно дешевше ніж у тій самій Польщі, Німеччині чи в інших країнах Євросоюзу.

Наприклад у Польщі середні ціни послуг у стоматолога такі:

За словами киянки Світлани Іващук, за суму, яку в Польщі треба віддати за пару зубів, в Україні можна зробити цілу щелепу.

На прийом до лікаря треба чекати декілька місяців

Крім того, в Європі на плановий прийом до лікаря треба чекати від кількох тижнів до кількох місяців. Причому зовсім не факт, що тобі поставлять правильний діагноз і призначать правильне лікування.

Так, за словами ще однієї киянки, Галини Дмитрієвської, яка опинилася в Нідерландах, її знайома пішла до тамтешнього терапевта зі скаргами на біль у коліні. Лікар оглянув її і не знайшов нічого страшного. Але біль посилювався, то вона пішла на прийом іще раз. І знову лікарі нічого не виявили. Лише в Україні, куди вона приїхала зі своєю проблемою, жінку обстежили і знайшли в неї доброякісну пухлину.

Отже, до переваг закордонної медицини можна віднести якісне діагностичне та лікувальне обладнання. А крім того – комфортні умови перебування у лікарнях. А от щодо професійного рівня лікарів, то у наших медиків він не гірший. Не кажучи вже про ціни на медичні послуги.

Нагадаємо, у випадку блекауту українцям перестануть робити планові операції та приймати в лікарнях планових хворих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ