Вище 40 гривень: названа ціна на хліб після нового року

Невдовзі після новорічних свят в Україні може різко зрости ціна на хліб. Звичайний круглий буханець вартуватиме вище 40 гривень. Причина такого подорожчання – в нестачі зерна, придатного для випікання хлібу.

Вище 40 гривень: названа ціна на хліб після нового року - today.ua

Незважаючи на гарний врожай зернових, зібраний Україною, ціна на хліб зростатиме і далі. Експерти аграрного ринку не бачать жодної причини для здешевшання основного продукту. Натомість вони виділяють кілька причин для подальшого зростання ціни на хліб.

Одна з них – низька якість зерна зібраного врожаю. Як з'ясувалося, лише 40% зерна, зібраного аграріями цьогоріч, придатна для випікання хліба. Решта врожаю – фуражне зерно, яке годиться для виготовлення кормів для тварин.

Вище 40 гривень: названа ціна на хліб після нового року

Втім, навіть і тих 40 відсотків від зібраного цьогорічного врожаю Україні вистачило би для внутрішніх потреб. Однак українські аграрії дружно погнались за експортною виручкою, спродуючи все, що тільки можна продати. І це стало другою причиною, з якої хліб в Україні не стане дешевшим, а навпаки – дедалі дорожчатиме.

Тепер українські пекарі кажуть, що їм доведеться купувати зерно для свого виробництва за кордоном. Причому не виключено, що їм запропонують те саме зерно, яке було вивезене і продане з України, але вже зі значно вищими накрутками.

Таким чином, вже після нового року ціна на хліб може зрости вище 40 гривень, і це ще не межа, кажуть спеціалісти.

Нагадаємо, у Всеукраїнській асоціації пекарів також розповіли, що вже найближчим часом хліб подорожчає приблизно на 20%.

ДЖЕРЕЛОglavcom