Українська енергетика переживає на сьогоднішній день кризу. Все через вкрай низькі запаси вугілля на складах ТЕЦ, які в поєднанні з енергетичною блокадою з боку Росії змушують державного регулятора (НКРЕКП) йти на кардинальні дії. Для балансування енергосистеми виробники електроенергії працюватимуть на газі в умовах гострого вугільного дефіциту.
Нацкомісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 8 листопада погодила порядок, який дозволить залучати до виробництва електроенергії в період її гострого дефіциту ТЕС та ТЕЦ на газі.
Таким чином, енергетичній галузі надаватиметься допоміжна послуга для забезпечення регулювання активної потужності в ОЕС України, а саме забезпечення резервів заміщення (третинне регулювання). Вона полягатиме у підтримці енергогенеруючого обладнання, основним паливом для якого є природний газ/мазут, у стані готовності для виробництва електричної енергії та забезпечення паливом.
Рішенням НКРЕКП передбачається закупівля електроенергії у виробників на газі на аукціонах із верхнім price cap 2500 грн/МВт-год, а також підписання генкомпаніями довгострокових контрактів на постачання газу з НАК "Нафтогаз України".
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Очікувана потреба в природному газі у виробників електроенергії може становити 200 млн куб.м на місяць за очікуваного дефіциту генеруючої потужності в листопаді-грудні від 400 до 1500 МВт залежно від температури повітря і режиму роботи атомних енергоблоків.
НЕК "Укренерго" оплачуватиме допоміжну послугу виробників електроенергії на газі з коштів, передбачених у тарифі компанії на оперативно-диспетчерське управління.
Інші джерела енергії, які є у країни (АЕС, газ, ГЕС, сонячні та вітрові електростанції), не можуть замінити вугілля. Тому проблема з низькими запасами палива може стати критичною. У крайньому випадку українцям загрожують "віялові" відключення, або доведеться домовлятися із сусідніми державами. Але поки уряд хоче справитися власними силами.
Нагадаємо, у Міненерго розповіли про масштабні відключення електроенергії в усіх регіонах України.