Німеччина продовжує активно допомагати українським біженцям. Щоб отримати грошову підтримку, допомогу з житлом та медичні послуги, потрібно мати дозвіл на тимчасове перебування. Зі статусом тимчасових біженців українці з 1 червня можуть розраховувати на соціальну допомогу з безробіття, а також допомогу на дитину до досягнення нею 18 років.
Звертатися за допомогою з безробіття в Німеччині, як і в інших країнах, потрібно до центру зайнятості (Jobcenter). Українці старше 25 років, які мають статус тимчасового захисту, отримуватимуть фінансову допомогу у розмірі 449 євро на місяць.
Для молоді віком до 25 років виплати становитимуть 360 євро. На дітей від 14 до 17 років виплачується щомісячна допомога у розмірі 376 євро; на дітей віком від 7 до 14 років – 311 євро; на дітей віком до 6 років – 285 євро.
Перелік документів для Центру зайнятості
- заяву із заповненим бланком;
- копії всіх паспортів;
- копії всіх документів проживання;
- копії останніх повідомлень про допомогу особам, які шукають притулку;
- наявність медичного страхування;
- договір про оренду житла;
- реквізити рахунку, куди ви отримуватимете виплати.
Дозвіл на роботу в Німеччині отримує кожен біженець, який має статус тимчасового захисту. Але якщо ви перебуваєте в країні на підставі безвізу 90 днів, то в такому випадку знайти роботу не вдасться.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У Центрі зайнятості допомагають у пошуку роботи. Також можна шукати роботу самому через сайти з вакансіями: jobaidukraine, uatalents, jobs.new-start.media, helpukrainians.jooble, remoteukraine.
Мінімальна зарплата у Німеччині на сьогоднішній день складає 1300 євро на місяць.
Раніше повідомлялося, що у Німеччині до кінця літа діють пільгові проїзні по 9 євро на місяць.