Учасники бойових дій та їхні діти можуть отримати різні пільги від держави, у тому числі й на освіту. У Міністерстві освіти та науки України розповіли, на яку допомогу вони можуть розраховувати.
Зокрема, дітям, які навчаються на денній формі навчання в установах професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, можуть компенсувати повну або часткову оплату навчання з державного та місцевих бюджетів. Право отримання такої пільги діє до 23 років.
Також дітям учасників бойових дій доступні пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти, соціальні стипендії, безкоштовне забезпечення підручниками, безкоштовний доступ до інтернет-мережі, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах та право на безкоштовне проживання у гуртожитку.
Які документи необхідні для отримання пільг:
- Посвідчення учасника бойових дій.
- Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни.
- Посвідчення члена сім'ї загиблого (дітям загиблих до досягнення ними 16-річного віку — довідка, яку видають матері або іншому повнолітньому члену сім'ї загиблого, або опікуну).
- Свідоцтво народження дитини.
- Довідка про встановлення на облік переміщеної особи.
- Довідка про реєстрацію місця проживання.
Статус учасника бойових дій можуть отримати всі, хто брав участь у військових діях на боці України. При цьому йдеться не лише про представників Збройних Сил України чи Нацгвардії, але також і про прикордонників, поліцейських, рятувальників і навіть податківців. Нарахуванням пільг та наданням відповідного статусу займається Мінветеранів.
Раніше повідомляли повний перелік пільг для учасників бойових дій в Україні.