Вихід на пенсію у 60 років: що буде з тими, кому не вистачає необхідного стажу

Пенсіонери віком 60 років більше не зможуть вчасно вийти на пенсію без необхідного стажу. З 2022 року багато пенсіонерів змушені будуть залишитися без виплат від держави, коли їм виповнюється 60 років. Щоб вийти на пенсію, їм потрібно буде продовжити працювати та накопичувати стаж.

Вихід на пенсію у 60 років: що буде з тими, кому не вистачає необхідного стажу - today.ua

На даний момент для виходу на заслужений відпочинок стаж має становити 28 років. Тим українцям, стаж яких менший за 15 років, пенсія виплачуватись не буде. Вони можуть розраховувати лише на соціальну пенсію після 65 років. Зараз ця сума нижча за прожитковий мінімум і становить 1854 гривні.

У 2022 році українці зможуть вийти на пенсію у 60 років за наявності стажу від 29 років. Маючи офіційний стаж роботи від 19 до 29 років, на пенсію можна вийти у 63 роки, а за мінімального стажу від 15 до 19 років - у 65 років.

Вік пенсіонера вже не матиме такого значення, як стаж. З кожним роком вимоги щодо стажу посилюватимуться, доки до 2028 року половина українців у 60 років не залишаться без пенсії. 5% будуть змушені працювати до 65 років, ще 40% – до 63 років. Вихід на пенсію у 60 років: що буде з тими, кому не вистачає необхідного стажу У законі є деякі винятки для певних категорій населення. Зокрема, жінки, які народили п'ятьох або більше дітей та виховали їх до восьмирічного віку, та матері осіб з інвалідністю з дитинства мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років та при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми.

Раніше українцям розповіли, як підтвердити страховий стаж для пенсії, якщо трудову книжку втрачено.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua