Today.ua

Врожай вже перевищує попит: українці чекають зниження ціни на гречку

Незважаючи на подорожчання майже усіх продуктів, ціна на гречку буде падати. Передумовою здешевлення цієї крупи стало перевищення кількості зібраного врожаю гречки над внутрішніми потребами України.

Таку новину повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства.

Внутрішні потреби України в гречаній крупі оцінюються у 100-110 тисяч тон. Але вже у перших числах листопада кількість зібраного врожаю гречки сягнула понад 150 тисяч тонн. Наразі збір провели на 95% засіяних площ. Отже, на полях ще залишається близько 5% гречки.

Цьогорічна середня врожайність культури склала 13,6 центнера з гектара. Лідером за врожайністю у 2022 році стала Полтавщина. Тут збирають по 19,1 центнера з одного гектара. Та найбільшим валовим збором культури все ж відзначилась Житомирщина. Тутешнім аграріям вдалось намолотити 29,6 тисяч тонн гречки.

Слід зазначити що наразі експорт гречки в Україні заборонений.

"До кінця року заборона на експорт гречки діятиме однозначно, чи буде вона продовжена з січня 2023 року, ми зрозуміємо наприкінці листопада, оскільки її збір досі триває", – повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Отже, дефіциту цього продукту у найближчому часі не очікується. Падіння ціни на крупу вже розпочалося. Подібний ціновий спад очікували ще у жовтні, та через дощову погоду збір врожаю затягнувся. Але сонячна погода, що панує останніми тижнями, таки, дозволила зібрати гречку з полів.

Аналітичний портал Мінфін відзначив у листопаді зниження ціни на гречку. На полицях супермаркетів зафіксовано середню ціну на гречану крупу в 78,70 грн/кг. У жовтні середня ціна на крупу була 80,78 грн/кг.

Та жнива в Україні ще не добігли кінця. Майже зібрано врожай зернових та зернобобових культур. На зберіганні вже маємо 32,6 мільйонів тон зерна. Аграрії, незважаючи на всі негаразди, продовжують роботи в полях на підконтрольних Україні територіях.

Нагадаємо, продукти в Україні продовжують дорожчати. Однак, деякі асортиментні позиції стали дешевшими. Великі українські супермаркети оновили ціни на м'ясо, овочі та фрукти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ