Каховське водосховище обміліло вже на три чверті свого обсягу. При цьому вода, що з натиском ринула через підірвану греблю, змила не лише будинки та сільськогосподарські угіддя, а й мінні поля окупантів, а також їхні військові склади. Зараз усі ці вивільнені водою снаряди та міни прибиває до берегів і зносить водою до моря, пише one.ua.
Про це розповіла в ефірі телемарафону речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк.
Лівий берег Херсонської області, на якому окопалися загарбники, затопило сильніше за правий. Він знаходиться географічно на нижчому рівні, ніж правий. При цьому окупанти ґрунтовно окопувалися на лівому березі, будуючи там кілька рядів оборонних споруд. Зокрема, вони створили там мінний пояс, який, на їхню думку, мав стримати українські війська у разі контрнаступу.
"Коли перше паводкове піднесення води залило їхні бліндажі та окопи — вже тоді вони втратили частину особового складу та зброю. У цій смузі від 5 до 15 км, яку затопило, знаходилися і їхні польові склади боєпостачання. Все це зараз рознесено по зоні затоплення і може нести небезпеку", - попередила Гуменюк.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Вимиті їх землі міни, а також снаряди з підтоплених складів із боєприпасами, забрало великою водою. Деякі боєприпаси вже прибило до берега. А більшість потужна течія захоплює за собою, і всі ці смертоносні "подарунки" несе вниз протягом річки. Вони можуть прибитися десь до берега нижче за течією річки або опинитися навіть у морі.
До речі, ці ж міни детонували першого дня після підриву Каховської ГЕС. Очевидно, тоді саме вода дісталася до них, і почалася масова детонація боєприпасів. Проте здетонувало, звісно, не все. І тепер ніхто не може сказати, де виявиться ця смертоносна небезпека, як і ніхто не скаже, скільки і яких боєприпасів зараз у воді.
Нагадаємо, через підрив Каховської ГЕС в Україну насувається аграрна катастрофа. Понад 580 тисяч гектарів землі залишилося без зрошення.