Внутрішні переселенці в Україні, будинки яких зруйновано під час війни, зможуть отримати компенсацію. Держава або виділить таким громадянам нові квартири, або у разі невеликих ушкоджень компенсує збитки грошима. Механізм виплат ще перебуває на стадії узгоджень.
Визначати, яку компенсацію українці отримають за повністю зруйноване житло, будуть спеціальні комісії при органах місцевого самоврядування, а збитки, завдані приміщенням, де потрібен ремонт, підрахують ліцензовані оцінювачі майна. Від таких оцінок безпосередньо залежить, яке житло або скільки грошей постраждалі отримають у вигляді компенсації. Вирішенням цього питання займається Кабінет Міністрів спільно з Фондом держмайна.
Багато українців уже подали в "Дії" заявки на отримання компенсації за зруйноване житло. Подати заявку можна також у паперовому вигляді у Центрі надання адмінпослуг (ЦНАП), у нотаріуса чи у департаменті соцзахисту місцевої ради.
За словами народного депутата Олександра Качура ("Слуга народу"), громадяни матимуть змогу відмовитися від житла, яке їм запропонує держава, та розмір компенсації перенаправити в інвестиції у приватне будівництво. Максимальна площа житла, за яке надаватиметься компенсація – 150 кв. м. Також українці зможуть обирати, де вони хочуть жити – у своєму місті чи іншому.
Представник Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що внутрішнім переселенцям, будинки яких повністю зруйновані в ході бойових зіткнень, нададуть одно-, дво- та трикімнатні квартири. Деяким переселенцям пощастить отримати повністю відремонтовані квартири з меблями та побутовою технікою. Це нерухомість, яку не встигли запровадити в експлуатацію до початку війни. Такі квартири будуть викуплені державою та розподілені між біженцями із найбільш постраждалих регіонів.
Раніше повідомлялося, чи потрібно українцям повертати іпотечний кредит, якщо їхній будинок розбомбили.