Владислав Осадчий: Куди інвестувати у 2022 році

Відомий економіст, ліцензований фінансовий консультант Владислав Осадчий дав свої рекомендації, в які сфери краще інвестувати у 2022 році.

Владислав Осадчий: Куди інвестувати у 2022 році - today.ua
  1. Сильні бренди. Варто інвестувати в акції компаній, які зможуть підвищувати ціни без втрати клієнтів. Наприклад, Coca-Cola, Microsoft, McDonald's.
  2. Золото. Вважається, що у складні часи варто купувати золото. Цей принцип завжди працював. Але зараз це працюватиме, судячи з усього не так ефективно. Можливо, цифрове золото (біткойн) стане частково такою «тихою гаванню» для інвесторів з часом.
  3. Сировина та її обробка. Причина тут та сама — інфляція. Вона змушує зростати ціни на сировину та опосередковано збільшує доходи в галузі.
  4. AT&T. У американського телекому справи йдуть не дуже: керівництво лише планує скоротити дивіденди у 2022 році, а інвестори вже почали позбавлятися акцій компанії. Як підсумок — папери просіли. З іншого боку, дивіденди все одно будуть більшими (~5% річних у доларах). А сама компанія вчасно розібралася із негативом і залишається надійною.
  5. REITs. Вони показують одну з найкращих прибутковостей серед інвест інструментів за останні 40 років.

Головне - не інвестувати, поки ви не розберетеся в тому, що збираєтеся робити, - підбиває підсумки Владислав Осадчий. - Оцінюйте ризики із попередженням. Якщо немає впевненості, звертайтеся до перевірених фахівців. Пам'ятайте, що «жадібність породжує бідність».

Дисципліна та витримка – найважливіші супутники інвестицій, після того, як ви здорово та грамотно відібрали інструменти у свій портфель. Також важливо не намагатися мислити короткостроковими перспективами інвестування. Потрібно мислити довгостроково. Дивитись на те, що буде з ринками за п'ять-десять років, у якому напрямку вони рухаються.

Владислав Осадчий – переможець номінації «Фінансовий консультант 2021 року». Владислав брав участь у розробці державної стратегії розвитку фінансової грамотності в Україні, є автором 4 книг та 28 наукових статей, присвячених фінансовій грамотності.

Ганна Криворучко