У багатьох українських містах, звільнених від окупації, вже активно триває відбудова. Крім того, процеси відновлення зруйнованих будинків почались і в населених пунктах, від яких ВСУ вдалося віддалити лінію фронту. Проте до будівельних робіт приступили не скрізь. Зокрема, в Миколаєві наразі вирішили не приступати до відновлення.
Тамтешня міська влада вирішила, що поки зарано приступати до відновлення руїн, каже Миколаївський міський голова Олександр Сенкевич.
Крім того, міська влада вважає, що великому бізнесу також іще не час повертатись до Миколаєва. Адже війна в Україні продовжується, і агресор регулярно обстрілює, зокрема, їхнє місто.
Звісно, миколаївці стали упевненіше дивитися в майбутнє після звільнення Херсону. Але південь України, на жаль, ще досі охоплений війною. А отже братися за відбудову зруйнованих міст іще не час.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"На сьогодні ухвалено рішення нічого не відновлювати, це може бути витратою грошей. Сьогодні відбудуємо, а завтра його розбомблять. Тому бізнес, який може повернутися, нехай повертається, а ті, хто вважають, що це небезпечно, – правильно роблять та ще почекають", – каже мер.
Це не означає, що миколаївці нічого не роблять, а лише вичікують, коли скінчиться війна. Зовсім ні, у місті активно працює малий та середній бізнес. Такі підприємства гнучкіші і мобільніші, ніж великі заводи. І тому регулярні обстріли їм не так страшні, як великим промисловим об'єктам.
"Сьогодні у Миколаєві працює маленький та мікробізнес. Головне зараз – це люди, і якщо керівники підприємств готові забезпечити безпеку, вони можуть повертатися", - зауважив миколаївський градоначальник.
Нагадаємо, в Раді розповіли про податкову реформу у 2023. Голова податкового комітету Данило Гетманцев повідомив, що влада вирішила відмовитись від будь-яких фіскальних змін під час війни. А тим більше, вона не поділяє популістських проектів, які можуть зашкодити виконанню бюджетного плану.