Вкладникам ліквідованих українських банків обіцяють повернути гроші, але не всі

Автор: Марченко Любов

В Україні запущено процес ліквідації двох російських банків - МР Банку (колишнього Сбербанка) та Промінвестбанку. Українцям, що зберігали свої гроші у цих банках, обіцяють повернути їхні заощадження. Однак процес повернення коштів може розтягнутись у часі на невизначений термін, і гроші повернуть не всі.

Вкладникам ліквідованих українських банків обіцяють повернути гроші, але не всі - today.ua

Рішення щодо ліквідації цих двох банків було прийнято ще 25 лютого, наступного дня після російського вторгнення в Україну. А сам процес ліквідації був запущений 5 березня. Звісно, що вкладники цих банків непокояться, чи повернуть їм гроші.

Відповідно до закону, гроші їм мають повернути. Адже обидва банки були учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) і сплачували до нього внески. Отже, вкладникам мають повернути їхні заощадження.

Вкладникам ліквідованих українських банків обіцяють повернути гроші, але не всі

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Названі знаки Зодіаку, життя яких значно покращиться у травні

В Україні за останній рік стало більше мільйонерів: Гетманцев озвучив деталі

Відповідно до закону, ФГВФО гарантує повернення сум, не більших за 200 тисяч гривень. Тобто ті клієнти, які мали на зберіганні менші суми, отримають свої гроші повністю. Ну, а ті, хто зберігав понад 200 тисяч, очевидно, відшкодування отримають не повністю.

Відповідно до закону, повернення грошей мають розпочати не пізніше, ніж за 20 днів від початку процедури ліквідації банку. Однак через надзвичайні обставини, що склались в Україні, цієї норми закону навряд чи вдасться дотриматись. Отже клієнтам МР Банку та Промінвестбанку рекомендують запастись терпінням: свої гроші вони отримають, але не так швидко, як їм хотілось би.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Це пов'язано з тим, що зараз ускладнений доступ до центральних офісів цих банків, пояснив голова парламентського комітету з фінансових і податкових питань Данило Гетманцев. ФГВФО не має повного списку вкладників цих банків і повного списку сум, які підлягають компенсації. Та, як тільки ці списки вдасться відновити, виплата грошей відразу почнеться. Однак до 25 березня, як це гарантує закон, виплат не буде.

Нагадаємо, ПриватБанк розповів, скільки готівки можуть знімати зі своїх карток українці за кордоном.