Виробники кавунів різко підняли ціни: з чим це пов'язано

Автор: Корнєєв Ігор

Великі виробники кавунів різко підвищили ціни в Україні. Аналітики ринку сільгосппродукції зазначають, що популярна ягода за тиждень подорожчала майже на чверть.

Виробники кавунів різко підняли ціни: з чим це пов'язано - today.ua

Відпускні ціни варіюються і наразі встановилися на значенні 7-15 грн/кг. При цьому ще наприкінці минулого тижня кавуни в оптовій закупівлі коштували на 23% дешевше.

Фахівці кажуть, що така ситуація склалась через скорочення пропозиції на ринку. Спекотна погода та практично повна відсутність опадів упродовж значної частини липня призвели до того, що на полях загинула значна частина врожаю місцевих господарств.

Обсяг продукції на ринку очікувався вищим, тому вартість кавунів була нижчою. Коли виробники зрозуміли, що конкуренція знижується, вони відразу підняли ціни.

Популярні зараз

Більше половини українських АЗС недоливають автогаз: результати дослідження

Залужний озвучив втрати ЗСУ у війні та допустив мобілізацію жінок

Верховна Рада збільшила штрафи за незаконний збір грибів та ягід

Австралія передасть Україні 49 танків M1 Abram

Втім, експерти називають подорожчання цього тижня тимчасовим явищем. Через складні погодні умови якість кавунів виявилася невисокою, зазначають аналітики аграрного ринку. Це змусить виробників постаратися якнайшвидше реалізувати врожай.

Це означає, що пропозиція на українському ринку знову зросте, а ціни на ягоду впадуть.

До того ж вони зазначають, що у центральних та західних регіонах України збиральна кампанія на баштані ще тільки починається. А це означає, що незабаром на ринок надійдуть нові партії кавунів, що також позитивно з погляду покупця позначиться на їхній вартості.

Виробники кавунів різко підняли ціни: з чим це пов'язано

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом кавуни в Україні сьогодні коштують більш ніж на половину дешевше, ніж у другій половині липня минулого року.

Раніше ми повідомляли, що восени очікується суттєве підвищення ціни на гречану крупу. Це пов'язано зі скороченням посівних площ під цю культуру у 2024 році.