Виплати військовослужбовцям: на які суми можуть розраховувати українські захисники

У парламенті ухвалили за основу законопроект №9342, який передбачає зміну порядку нарахування додаткових виплат українським військовослужбовцям. При цьому по 30 тисяч гривень доплати всім силовикам не повернуть, незважаючи на суперечки навколо цього питання.

Виплати військовослужбовцям: на які суми можуть розраховувати українські захисники  - today.ua

Народні депутати планують підвищити виплати строковикам на 6000 гривень. Про це повідомляється у пояснювальній записці до законопроекту, представленому на сайті Верховної Ради. Також запропоновано встановити виплати курсантам вищих військових навчальних закладів, вищих навчальних закладів, які мають у складі факультети військової підготовки, військові інститути та кафедри військової підготовки – до 2350 гривень.

Бійці, які отримали поранення, каліцтво чи контузію в ході виконання бойових дій і які були визнані непридатними до служби за підсумками проведення військово-лікарської комісії, мають отримувати 6000 гривень.

Доплати у розмірі 30 та 100 тисяч гривень військовослужбовцям

Секретар оборонного комітету ВР Роман Костенко зазначив, що у законопроекті зазначено суми доплат у 30 та 100 тисяч гривень, але за фактом розмір грошової винагороди не змінюється. Народний обранець назвав таку ініціативу обманом захисників. Справа в тому, що робоча група перенесла до законопроекту систему виплат, яка й так уже реалізується.

Виплати військовослужбовцям: на які суми можуть розраховувати українські захисники

Як відомо, після початку повномасштабної війни усі українські силовики отримували доплату 30 тисяч гривень. Тим, хто виконував завдання на передовій, передбачено щомісячні доплати у розмірі 100 тисяч гривень.

Максимальна виплата залишилася без змін – її одержують захисники на передовій. А на 30 тисяч гривень можуть розраховувати лише військовослужбовці у зоні бойових дій. У тиловиків ці надбавки забрали з 1 лютого поточного року.

Раніше повідомлялося, що депутати Верховної Ради запропонували втричі збільшити відпустку українських військовослужбовців – з 10 до 30 днів. У парламенті зареєстрували відповідний законопроект.

ДЖЕРЕЛООбозреватель