Військовим в Україні знизили пенсійний вік: скільки потрібно мати стажу для виходу на пенсію достроково

Українські військові мають право достроково виходити на пенсію. При цьому чоловікам необхідно мати не менше ніж 25 років страхового стажу, жінкам – не менше ніж 20 років. Вік значення не має.

Військовим в Україні знизили пенсійний вік: скільки потрібно мати стажу для виходу на пенсію достроково - today.ua

Для цієї категорії населення вислуга років дорівнює страховому стажу. У той же час кадрові військові мають можливість вийти на пенсію навіть раніше за умови необхідної вислуги років.

За законом, сім'ї військових, які загинули під час бойових дій, також мають право на відповідне зниження пенсійного віку. Воно поширюється на дружину (чоловіка), якщо вони не одружилися, та батьків, яким надано статус сім'ї загиблого захисника/захисниці України.

Військові пенсіонери продовжують отримувати пенсійні виплати навіть у разі мобілізації на службу під час війни. Військовим в Україні знизили пенсійний вік: скільки потрібно мати стажу для виходу на пенсію достроково Статус учасника бойових дій дає право виходу на пенсію чоловікам 55 років, а жінкам – 50 років.

Щодо вимог до виходу на пенсію за віком для решти українців, то виплати щодо досягнення певного віку мають право отримувати українці, які накопичили стаж 30 та 35 років – для жінок та чоловіків відповідно. За потреби стаж можна докупити. Для цього потрібно оформити договір про добровільну участь у системі державного соціального страхування та щомісяця сплачувати певну суму за рахунок стажу. При цьому мінімальний страховий внесок становить 1430 грн.

Раніше повідомлялося, чому не всім українцям індексують надбавки надстажу.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua