Військовий облік жінок: хто може піти на службу добровільно, а кого зобов'яжуть

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні відстрочили обов'язкову постановку на військовий облік жінок ще на рік – до 1 жовтня 2023 року. Проте 21 вересня Верховна рада підтримала у першому читанні законопроект про добровільний військовий облік жінок. Це означає, що українкам, які мають військові спеціальності, не перешкоджатимуть постановці на облік, якщо вони самі того бажають.

Військовий облік жінок: хто може піти на службу добровільно, а кого зобов'яжуть - today.ua

У тексті документа сказано, що жінки, які мають спеціальність або професію, суміжну з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік військовозобов'язаних.

До переліку професій, придатних до мобілізації, віднесли 14 спеціальностей та 7 суміжних з ними професій. Серед них є медична справа, маркетинг, інженерія, харчові технології, журналістика.

При цьому жінки, які мають спеціальність та/або професію, суміжну з медичною діяльністю, повинні обов'язково ставати на облік військовозобов'язаних. Військовий облік жінок: хто може піти на службу добровільно, а кого зобов'яжуть Норма про обов'язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється законом. Тому Міноборони у межах повноважень може лише відстрочити терміни, що було зроблено. До жовтня 2023 року парламентарі мають час закріпити нові норми закону щодо військового обліку жінок у майбутньому.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Закон "Про добровільний військовий облік" готуватиметься до другого читання за скороченою процедурою.

Раніше повідомлялося, як жителям окупованих українських територій уникнути примусової мобілізації з боку Росії.