Today.ua

Військовий облік для українських жінок: названі спеціальності, що підлягають мобілізації

В Україні встановлено нові правила військового обліку для жінок, згідно з якими українки певних спеціальностей можуть бути мобілізовані за власним бажанням. Усі розмови про нібито примусове відправлення жінок на фронт є чутками.

З 5 січня 2023 року в Україні діє "Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затверджений". У ньому сказано, що жінок із медичною спеціальністю буде поставлено на військовий облік з 2026 року. Водночас жінки решти спеціальностей зможу також стати на облік, але вже добровільно.

Таким чином, до 2026 року навіть для українок, які мають медичну спеціальність, за якою вони можуть бути мобілізовані, не буде обов'язкової постановки на облік. Цю інформацію підтвердила заступник міністра оборони Ганна Маляр.

Деякі жінки-медики отримали повістки для явки до ТЦК. Однак такі повістки потрібні лише для того, щоб уточнити дані. При цьому немає нічого нового у тому, що жінок-медиків викликають у військкомати. Ця норма існувала й у мирний час. Згідно з законом, жінки-медики повинні кожні п'ять років проходити звірку даних у військкоматі. Просто більшість цього не робили.

На сьогоднішній день в Україні мобілізація жінок не відбувається. Ті жінки-медики, які перебувають на фронті, пішли туди волонтерами. Загалом на війні знаходиться близько 5000 українських жінок.

Список медичних спеціальностей, які підлягатимуть обліку з 2026 року

Згідно з наказом Міноборони, обов'язковій постановці на військовий облік та мобілізації підлягатимуть жінки таких спеціальностей:

Раніше повідомлялося, як відбувається мобілізація багатодітних батьків, і хто має право на відстрочку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ