Today.ua

Військовозобов'язаним українцям пояснили, у яких випадках вони можуть втратити отриману бронь

Українці, які працюють на критично важливих для економіки та обороноздатності країни підприємствах, згідно із законом можуть отримати відстрочку від служби в армії. Однак є кілька причин, з яких бронь у них може бути відкликана. У цьому матеріалі ми розглянемо кожну із них.

Мобілізація в Україні продовжується. Буквально два дні тому Верховна Рада 12-го разу продовжила дію воєнного стану, що означає також пролонгацію військового призову.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, найбільш цінних співробітників критично важливих для країни компаній можна забронювати від армії. Це стосується підприємств критичної інфраструктури, оборонних заводів тощо.

Однак відстрочка є тимчасовою і її можна позбутися після закінчення терміну дії, якщо вона не буде продовжена. Також причиною, через яку військовозобов'язаний громадянин може втратити бронь, є ліквідація підприємства, де він працює, або позбавлення його статусу "критично важливого для економіки країни".

У деяких випадках бронь надається на виконання окремого державного замовлення. У цьому випадку відстрочка від мобілізації діє лише до завершення відповідних робіт. Якщо держава раптово скасувала замовлення на виробництво або надання послуг, це також може спричинити зняття броні зі співробітників підприємства.

Ну і ще один очевидний варіант втратити відстрочки від служби в армії – звільнення із критично важливого для країни підприємства.

Нагадаємо, напередодні в Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що вже понад 50 тисяч військовозобов'язаних громадян було заброньовано через онлайн-сервіс "Дія". Також у відомстві дали роз'яснення, чи потрібно заброньованим громадянам проходити військово-лікарську комісію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ