Військкоматам в Україні розширили повноваження, і з квітня працівники ТЦК мають повне право виписувати повістки та складати протоколи за порушення правил військового обліку у будь-якому місці, де вони зафіксують опір з боку громадян.
Якщо раніше адмінпротокол про порушення військового обліку міг складати лише ТЦК, де військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку, то тепер це має право робити будь-який ТЦК незалежно від місця реєстрації порушника.
Юрист Владислав Юрчак розповів, як на практиці виглядає процедура фіксування порушень в адмінпротоколі.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Наприклад, особа перебуває на військову обліку у Києві, але тимчасово проживає в Ужгороді, де їй вручають повістку. За процедурою призовнику потрібно з'явитися в ужгородський центр комплектування у вказаний в повістці час для уточнення військово-облікових даних. Якщо військовозобов'язаний не з'являється в належний час у ТЦК, то керівник ужгородського ТЦК та СП накладає на людину адміністративне стягнення за ігнорування повістки та неявку до військкомату.
Юрчак зазначив, що норми КУпАП не містять вказівки щодо необхідності дотримання будь-яких принципів територіальності. Вони лише визначають, керівники ТЦК та СП від імені ТЦК та СП можуть розглядати справи про адмінправопорушення та мають право стягувати з порушника штраф.
За неявку до військкомату по повістці порушнику загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 1700 гривень до 3400 гривень. Для посадових осіб штраф сягає від 3400 гривень до 5100 гривень.
Раніше юрист розповів, які повноваження мають консули щодо військовозобов'язаних українців, які проживають за кордоном.