Війна з Росією та державний переворот: українській гривні пророкують обвал у грудні

Долар та євро в Україні останні кілька тижнів стрімко дорожчають. Американська валюта прагне до позначки 28 грн/долар, а через політичну обстановку в країні та напружену ситуацію на кордонах з РФ гривня може послабшати ще більше до нового року.

Війна з Росією та державний переворот: українській гривні пророкують обвал у грудні - today.ua

Офіційний курс гривні до долара почав зростати 11 листопада, коли долар з 26,00 грн/долар зріс до піку нинішнього року – 26,05 грн/долар. Однак після цього українська валюта почала дешевшати, трохи зміцнившись лише 19 листопада.

Станом на 1 грудня офіційний курс НБУ склав 27,21 грн/долар – востаннє таке значення фіксувалося ще 20 липня 2021 року.

Експерти фінансового ринку пов'язують девальвацію, що відбулася, з відтоком іноземних інвесторів з ринку, які могли злякатися загрози військового вторгнення Росії в Україну.

Війна з Росією та державний переворот: українській гривні пророкують обвал у грудні Цей фактор залишатиметься ключовим для гривні і в грудні, а сезонні аспекти, що впливають на курс, будуть відсунуті на другий план. Політична обстановка в Україні тільки розжарюється, тож очікувати стабілізації курсу валюти не варто найближчим часом.

Посилює девальваційну тенденцію заява президента Володимира Зеленського про підготовку за участю бізнесмена Ріната Ахметова про держпереворот, призначену на 1 грудня. Якщо напруженість вдасться погасити або знизити, то можливо долар трохи опуститься вниз. Але будь-які нові заяви глави держави можуть будь-якої миті негативно вплинути на курс долара.

Раніше повідомлялося, до якої межі може зрости курс долара в Україні.

ДЖЕРЕЛОubr.ua