Відразу після війни українців чекає докорінна зміна нарахування пенсій: кого можуть залишити без грошей

Вже з наступного року в Україні мають намір запровадити систему добровільних пенсійних накопичень на рахунках у Казначействі. А після війни уряд хоче дати повний хід пенсійній реформі, запровадивши обов'язкову накопичувальну пенсію. Щоправда, така зміна нарахування пенсій може призвести до того, що багато українців похилого віку можуть втратити частину своїх виплат.

Відразу після війни українців чекає докорінна зміна нарахування пенсій: кого можуть залишити без грошей - today.ua

Яким буде початок формування систем накопичувальних пенсій, розповіла в ефірі програми "Сніданок з 1+1" заступниця міністерки соціальної політики України Дарина Марчак.

Отже, уряд вирішив не гаяти часу і розпочати реформування системи виплати пенсій відразу після війни. На першому етапі формування накопичувальних пенсій не потребуватиме від громадян ніяких додаткових вкладень. Перші гроші на накопичувальних рахунках майбутніх пенсіонерів буде сформовано з частини ЄСВ, який уже роботодавці платять за своїх підлеглих.

Від ЄСВ, який буде нараховано на зарплату працівника, 1% забиратимуть на накопичувальну пенсію. Ще 1% на накопичувальні рахунки українців сплачуватиме держава. Таким чином, щомісячні відрахування у накопичувальну пенсію становитимуть 2% від зарплати працівника.

Відразу після війни українців чекає докорінна зміна нарахування пенсій: кого можуть залишити без грошей

"Не йтиме мова про те, щоб принаймні на першому етапі громадянин здійснював будь-які додаткові виплати. Ми говоримо про те, що у перший рік 1% від ЄСВ, який уже сплачується, буде відраховуватися роботодавцями до накопичувальної системи. І також один стимулюючий відсоток до цього буде доплачувати держава", – зауважила чиновниця.

При цьому вона заявила, що вже згодом, коли на рахунках українців будуть накопичені перші гроші, вони почнуть самі сплачувати внески собі на пенсію.

Однак влада замовчує, що через відрахування відсотка від ЄСВ, до ПФУ надійде менший внесок. А сьогодні саме з ЄСВ формуються кошти Пенсійного фонду, з яких згодом платять українцям пенсії. Отже надходження в ПФУ від ЄСВ скоротяться. Таким чином, можуть постраждати теперішні пенсіонери. Їм і так бракує грошей на виплату нинішніх невеликих пенсій. А з початком відрахувань на накопичувальні пенсії, виплати літнім людям можуть іще скоротити.

Нагадаємо, стало відомо, на скільки в Україні виростуть пенсії ще до кінця 2022 року.

ДЖЕРЕЛОukrainianwall.com