Відкриття ринку землі: в НБУ назвали вимоги для отримання кредитів на покупку ділянок

Ринок землі в Україні відкриється вже з 1 липня, і в НБУ назвали вимоги до майбутніх позичальників, що планують взяти кредит на купівлю землі, або під її заставу.

Відкриття ринку землі: в НБУ назвали вимоги для отримання кредитів на покупку ділянок - today.ua

Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова розповіла, що на  першому етапі, коли ринок землі відкривається лише для фізичних осіб і з обмеженням у розмірах ділянок для купівлі до 100 га, обсяг кредитів на придбання землі не повинен зростати швидкими темпами. Принаймні, в НБУ на це не сподіваються. Саме тому і особливих додаткових умов до позичальників висуватися не буде. Єдине, що знадобиться зробити позичальникам і банкам - це визначитися з ринковою ціною застави.

У цілому, для банків кредитування під заставу землі в будь- якому випадку є менш ризиковим, ніж усі інші кредити. Тому з 1 липня українські банки з радістю чекатимуть на нових клієнтів. За даними НБУ, під час кризи банки на певний час зробили паузу в кредитуванні, але з третього кварталу минулого року кількість кредитів з боку населення знову почала зростати. Зокрема, відновлюється іпотека, приріст якої сягнув 27%.

Як відомо, з 1 липня 2021 року громадяни України можуть набувати право власності на земельні ділянки сільгосппризначення площею до 100 га. З 1 січня 2024 року купувати землю зможуть і юридичні особи. Дозволена законом площа збільшиться до 10 тис. гектарів. Заборонено продаж державних і комунальних земель, а також продаж землі в руки іноземців.

Нагадаємо, якою буде вартість гектара землі в Україні з 1 липня, коли відкриється ринок.

ДЖЕРЕЛОukrinform.ua