Відключення електроенергії: в Україні вперше знизили ліміти споживання на вихідні дні

В Україні чи не вперше за останні кілька місяців енергетики знизили ліміти споживання електроенергії на вихідні дні. Відтоді, як Росія регулярно здійснює ракетні атаки на нашу енергосистему, на вихідні намагалися зробити відключення електроенергії менш тривалими, а подекуди їх і зовсім не застосовували. Але цього разу енергетикам довелося знизити ліміти.

Відключення електроенергії: в Україні вперше знизили ліміти споживання на вихідні дні - today.ua

Компанія Укренерго зменшила ліміти споживання для низки областей. Відповідно до даних обленерго, зниження становить до 3%.   

Причому після останньої ракетної атаки 26 січня Укренерго намагалось підтримувати стабільні ліміти споживання майже в усіх регіонах. Але на вихідні їх, таки, мусили знизити через те, що енергосистема країни виснажена вкрай.

При цьому нічні обсяги споживання не чіпали. Вони залишились в усіх регіонах незмінними. За винятком Дніпропетровської області, якій вночі дозволили підвищити обсяг споживання на 2%.

Крім того, в Одеській області, на жаль, застосовуватимуть екстрені відключення через великий брак енергії в цьому регіоні. На сьогодні Одеса та Одеська область – найслабша ланка в українській енергомережі. За інформацією ДТЕК аварійні відключення електроенергії в Одеській області зберігатимуться щонайменше до кінця січня. І це за умови, що не буде нових атак і нових серйозних ушкоджень енергосистеми.

Відключення електроенергії: в Україні вперше знизили ліміти споживання на вихідні дні

За словами генерального директора компанії YASNO Сергія Коваленка, досі на вихідні областям давали більші ліміти споживання, ніж у будні дні. Це пов'язано з тим, у вихідні немає таких пікових навантажень на мережу, як у робочі дні. Графіки навантажень "розмиті" упродовж дня. Але цього разу усе не так. В мережі – надто великий дефіцит електроенергії, і не скорочувати ліміти енергетики не можуть.

За словами очільника YASNO, а також виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарука, дефіцит електроенергії у пікові ранішні та вечірні години становить до 5 ГВт, а в нічний час – до 3 ГВт. Це – дуже велика нестача генерації. Тому енергетики закликають усіх українців ощадливо користуватись електроенергією. Це дозволить одночасно дати світло більшій кількості людей.

Нагадаємо, в Україні мають намір зменшити дефіцит електроенергії за рахунок енергокораблів.

ДЖЕРЕЛОitta.info