Аварійні відключення електроенергії через ракетні обстріли ворога можуть тривати до кількох діб. Тому українцям слід навчитися жити в умовах, коли в будинках може будь-якої миті зникнути світло. Отже, слід бути готовими до таких ситуацій. Тим, хто ще не встиг підготуватись до відключення електроенергії, радять це зробити негайно, вже сьогодні.
У Київській обласній військовій адміністрації дали поради, чим треба запастися, та яких вжити заходів, аби під час відключення електроенергії не втратити зв'язок із рідними і не залишитись у повній темряві.
Українці звикають жити в умовах тривалих відключень електроенергії. Причому ніхто не може гарантувати, що найближчим часом вони припиняться. Навпаки, ворог завдає дедалі більше ударів по критичній інфраструктурі нашої країни. І хоча енергетики ціною надзусиль відновлюють живлення у регіонах, ніхто не знає, куди "прилетить" наступного разу, і де зникне світло. Тому українці мають звикнути, що відключення електроенергії можуть тривати до кількох діб.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Про що бажано подбати вже сьогодні
Є запаси, які необхідно зробити всім. Звісно, наскільки це дозволяє сімейний бюджет. Та хоча би мінімальний запас їжі та води має бути в кожній сім'ї. Крім того, бажано запастись акумулюючими приладами, які допоможуть хоча би зарядити мобільний телефон.
Отже, на випадок відключення електроенергії слід підготувати такі речі:
- ліхтарик, сірники та свічки;
- запас продуктів довготривалого зберігання (бажано, щоби були продукти, які не потребують приготування);
- запас питної і технічної води;
- заряджені павербанки та акумулятори;
- аптечку з медикаментами, які зазвичай вживають члени вашої родини, а також із медикаментами першої необхідності;
- сухий спирт, туристичні примуси і балони з газом для них;
- придбати адаптер для телефона в автомобіль.
Звичайно, аби повністю екіпіруватись на такий випадок і придбати всі необхідні знаряддя та речі, потрібні чималі гроші. Та якщо сімейні статки дозволяють, то бажано також зробити такі придбання:
- радіоприймач на випадок вимкнення мобільного інтернету і зв'язку;
- невеликий генератор для виробітку електроенергії.
До речі, спеціалісти розповіли про ціни, переваги і недоліки різних моделей генераторів. Вартість найдешевших генераторів стартує з 12-14 тисяч гривень.